کد خبر : 20941

امام جمعه بوشهر:

روحانیت باید در خط مقدم مبارزه با استکبار قرار داشته باشد

روحانیت باید در خط مقدم مبارزه با استکبار قرار داشته باشد

امام جمعه بوشهر علمیت، اخلاق و مردمی بودن را از ویژگی‌های روحانیت دانست و گفت: قرار داشتن در خط مقدم مبارزه با استکبار از شاخصه‌های مهم روحانیت است.

به گزارش بوشهر ۲۴؛ آیت‌الله‌غلامعلی صفایی‌بوشهری صبح امروز در نشست با معاونان آموزش مدارس علمیه برادران استان بوشهر، ضمن تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، این ماه را منشأ خیرات و برکات الهی عنوان‌کرد و اظهار داشت:ماه مبارک رمضان جایگاه و فرصت مهمی  برای تقویت انس با ایزد منان، رفع مشکلات اجتماعی و بهبود وضعیت زیرساخت‌های جامعه در ابعاد گوناگون است.

 

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر از تدوین سند تحول جامع حوزه‌های علمیه استان بوشهر خبر داد و افزود:در سند جامع تحول حوزه‌های علمیه استان بوشهر، 12 مدرسه علمیه با نگاه خودکفایی حوزه‌های علمیه و تأثیرگذاری منطقه‌ای، ملی و حوزه خلیج فارس لحاظ شده است.

 

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه در تاریخ استان بوشهر بزرگان حوزوی بسیار زیادی داشته‌ایم، گفت: ما باید روحانیت استان را احیاء و به جایگاه اصلی خود در حوزه روحانیت برسانیم و این دیدگاه مقام معظم رهبری است.

 

آیت الله صفایی بوشهری مهم‌ترین بخش در حوزه‌های علمیه را بخش آموزش عنوان و تصریح کرد:روحانیون و استادان یکی از مهم‌ترین ارکان حوزه علمیه بوشهر محسوب می‌شود لذا باید  آموزش خیلی جدی بگیرید و این خدمتی بزرگ به اهل بیت(ع) و مکتب تشیع است.

 

وی با تاکید بر برگزاری نشست‌های علمی خاطر نشان کرد:در عرصه آموزش نباید به خارج از استان نگاه شود بلکه نگاه‌ها به خود و استان باشد اما قانون را مراعات کنید و کارها و درس های فوق برنامه، نشست‌های علمی و ابتکار داشته باشید.

 

امام جمعه بوشهر، وجود روحانیت آگاه و اخلاق مدار را در جامعه بسیار مهم و تأثیرگذار عنوان و تصریح کرد: روحانیت باید چهار ویژگی علمیت، اخلاق، مردمی بودن و قرار داشتن در خط مقدم مبارزه با استکبار داشته باشد.

 

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه یک روحانی بد مثل ویروس در جامعه روحانیت است که همه چیز را از هم می‌پاشد، تأکید کرد: در حوزه‌های علمیه تنها بر نمره و کمیت تاکید نداشته باشید و بر روی کیفیت آموزش نیز تمرکز کنید.

 

تسنیم/

ارسال نظر