کد خبر : 20942

فرمانده سپاه امام صادق اعلام کرد:

سپاه استان بوشهر ۵۰۰ واحد مسکونی تخریبی سیل‌زدگان خوزستانی بازسازی می‌کند

سپاه استان بوشهر ۵۰۰ واحد مسکونی تخریبی سیل‌زدگان خوزستانی بازسازی می‌کند

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر با اشاره به خدمات‌رسانی به سیل‌زدگان شهرستان باوی استان خوزستان گفت: ساخت ۵۰۰ واحد مسکونی تخریب شده مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی در این منطقه سیل‌زده به سپاه استان بوشهر محول شد.

به گزارش بوشهر ۲۴؛ سردار علی رزمجو ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه سیل استان خوزستان بی‌سابقه بود اظهار داشت: بر اساس بررسی‌های انجام شده سیل استان خوزستان در 90 سال گذشته بی‌سابقه بوده ولی در مقابل این بحران، سیل کمک‌رسانی مردم سخاوتمند و نیکوکار کم نظیر بود.

 

وی با بیان اینکه رسیدگی به سیل‌زدگان شهرستان باوی استان خوزستان به سپاه استان بوشهر واگذار شد افزود: سه شهر شیبان، ویس و ملاثانی و 38 روستای شهرستان سیل‌زده باوی استان خوزستان برای کمک رسانی به سپاه استان بوشهر واگذار شد که خدمات رسانی در ابعاد گوناگون به 105 هزار نفر از جمعیت این شهرها و روستاها شبانه‌روز انجام شد.

 

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر با بیان اینکه سیل در خوزستان صدمات گوناگونی به مردم وارد کرد افزود: در جریان سیل خوزستان، شهرها و روستاهایی که برای کمک رسانی به سپاه استان بوشهر واگذار شد، آب وارد منازل آنان شده بود که با تلاش شبانه‌روزی مشکلات در مدت کوتاهی برطرف شد.

 

رزمجو عمق رودخانه کارون در موقعیت عادی را 10 متر دانست و تصریح کرد: در زمان جاری شدن سیل عمق رودخانه کارون به بیش از 20 متر افزایش یافت که خدمات رسانی به روستاها و شهرهای یاد شده با قایق انجام شد.

 

وی با قدردانی از خدمات ارزنده مردم استان بوشهر در رسیدگی به سیل‌زدگان تصریح کرد:  مردم خیر استان بوشهر در راستای کمک رسانی به سیل‌زدگان شهرستان باوی استان خوزستان 31.7 میلیارد ریال به صورت کالا و اجناس در اختیار سپاه استان بوشهر گذاشتند.

 

فرمانده سپاه استان بوشهر بیان کرد: علاوه بر کمک‌هایی که از طریق کمیته امداد و هلال احمر برای  رسیدگی به سیل‌زدگان ارسال می‌شد خیران بوشهری 31 میلیارد و 750 میلیون ریال کمک کالایی و 2 میلیارد ریال کمک نقدی در اختیار سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر برای رسیدگی به سیل‌زدگان شهرستان باوی خوزستان قرار دادند.

 

رزمجو  از بازسازی واحدهای مسکونی تخریب شده در استان خوزستان خبر داد و بیان کرد: ساخت 500 واحد مسکونی برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره)  و بهزیستی در شهرستان سیل‌زده باوی خوزستان به سپاه امام صادق(ع) محول شده است که در اسرع وقت انجام می‌شود.

 

تسنیم/

ارسال نظر