کد خبر : 20947

مدیرکل امور اجتماعی استان بوشهر:

آسیب‌های اجتماعی در مناطق حاشیه نشینی شهرهای استان بوشهر برطرف می‌شود

آسیب‌های اجتماعی در مناطق حاشیه نشینی شهرهای استان بوشهر برطرف می‌شود

مدیرکل امور اجتماعی استان بوشهر از تدوین و رونمایی سند اجتماعی استان بوشهر خبر داد و گفت: آسیب‌های اجتماعی در قالب این سند در مناطق حاشیه نشینی شهرهای استان بوشهر شناسایی و برطرف می‌شود.

به گزارش بوشهر ۲۴؛ عباس برزگرزاده ظهر امروز در نشست با مسئولان فرهنگی و اجتماعی استان بوشهر با اشاره به تدوین سند اجتماعی استان بوشهر اظهار داشت: این سند سال قبل از آن رونمایی شد که نقش مهمی در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به ویژه در مناطق حاشیه نشینی شهرهای استان دارد.

 

مدیرکل امور اجتماعی استانداری بوشهر با تاکید بر توجه به حل مشکلات آسییب‌های اجتماعی مناطق حاشیه‌نشینی شهرهای استان بوشهر افزود: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده آسیب‌های اجتماعی در قالب این سند در مناطق حاشیه نشینی شناسایی و برطرف می‌شود.

 

وی با بیان اینکه جمعیت متراکمی در حاشیه شهرها وجود دارد تصریح کرد: تامین زیرساخت‌های لازم برای زندگی در این مناطق با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی در دستور کار قرار دارد.

 

برزگرزاده از اجرایی شدن طرح‌های سند اجتماعی استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: فعالیت تمام دستگاه‌های اجرایی در اجرایی شدن طرح‌های سند توسعه اجتماعی امسال بررسی و ارزیابی می‌‌شود.

 

مدیرکل امور اجتماعی استانداری بوشهر با بیان اینکه بیشترین آسیب‌های اجتماعی در مناطق حاشیه نشینی شهرها ایجاد می‌شود خاطر نشان کرد: این مناطق که از خدمات لازم شهری بی بهره هستند و توسعه بدون برنامه انجام می‌شود و دارای فقر فرهنگی و اقتصادی است.

 

وی، با اشاره به ایجاد 2 دفتر تسهیل‌گری در مناطق حاشیه نشینی شهرهای بوشهر و برازجان گفت: دفتر تسهیلگری در مناطق حاشیه‌نشینی در راستای توانمندسازی مردم، شناسایی آسیب‌ها و پیگیری امور راه‌اندازی شده است.

 

تسنیم/

ارسال نظر