کد خبر : 20948

استاندار بوشهر بیان کرد:

کارگروه حقوقی شورای گفت‌وگوی دولت با بخش خصوصی استان بوشهر تشکیل شود

کارگروه حقوقی شورای گفت‌وگوی دولت با بخش خصوصی استان بوشهر تشکیل شود

استاندار بوشهر با تاکید بر تصویب طرح‌ها و ارائه مصوبات بر مبنای حقوقی در جلسات شورای گفت‌وگوی دولت با بخش خصوصی گفت: برای تحقق این مهم تشکیل کارگروه حقوقی ضروری است.

به گزارش بوشهر ۲۴؛ عبدالکریم گراوند پیش از ظهر امروز در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت با بخش خصوصی استان بوشهر با تاکید بر تلاش بیشتر برای رونق تولید اظهار داشت:  این نشست‌ها باید بر اساس هدفمندتر شدن طرح‌های رونق تولید تشکیل و در راستای رونق تولید باید جهادی عمل شود.

 

وی، هدف دشمن در جنگ روانی را ایجاد مشکلات اقتصادی و  نارضایتی بین مردم دانست و تاکید کرد: فعالان اقتصادی در خط مقدم جنگ اقتصادی قرار دارند که در این راستا حمایت از بخش خصوصی و فعالان تولید و اقتصاد در اولویت قرار دارد.

 

استاندار بوشهر به وضعیت اشتغال و بیکاری در استان پرداخت و با اشاره به آمار رسمی مرکز آمار ایران خاطر نشان کرد: در سال گذشته نرخ مشارکت اقتصادی در استان بوشهر 38.4 درصد بود که این رقم در سال ماقبل آن 37.6 درصد ثبت شده است.

 

گراوند نرخ بیکاری در استان بوشهر را در سال گذشته 10.5 درصد اعلام کرد و گفت: این نرخ در سال 1396 مرکز آمار ایران 11.2 درصد اعلام کرده است.

 

وی، با بیان اینکه نرخ بیکاری کاهش یافته است خاطر نشان کرد: بیشترین مشارکت اقتصادی در استان بوشهر در بخش خدمات با 60 درصد ثبت شده و  نرخ مشارکت در بخش  صنعت 27.9 درصد و  مابقی در بخش کشاورزی است.

 

استاندار بوشهر با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین ظرفیت‌های استان بوشهر حوزه تجارت دریایی است تصریح کرد: بیشترین هدف تحریم‌ها در حوزه صادرات و واردات است که باید راهکارهای اساسی برای جلوگیری از مشکلات این عرصه ارائه شود.

 

گراوند با تاکید بر ارائه راهکارهای لازم برای رفع موانع تولید افزود: مصوبات جلسه شورای گفت‌وگوی دولت با بخش خصوصی باید بر مبنای حقوقی،  منطبق با شرح وظایف و گره گشای مشکلات این عرصه باشد.

 

وی، با تاکید بر تشکیل کارگروه حقوقی در عرصه مصوبات شورای گفت‌وگوی دولت با بخش خصوصی تصریح کرد: این کارگروه برای بررسی مصوبات جلسات شورای گفت‌وگوی دولت با بخش خصوصی تشکیل شود تا در اجرایی شدن مصوبات با موانع مواجه نشود.

 

استاندار بوشهر با تاکید بر این نکته که مصوبات این نشست باید مبتنی بر ضوابط و قوانین باشد خاطر نشان کرد: برای تحقق رونق تولید در استان بوشهر باید کارگروه خبره  در استان بوشهر  در راستای تحقق رونق تولید بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی تشکیل شود.

 

گراوند با بیان اینکه رفع موانع تولید باید در دستور کار اتاق بازرگانی قرار بگیرد افزود: فعال شدن پنجره واحد تجاری و سرمایه‌گذاری در استان بوشهر امری مهم و ضروری است چراکه یکی از بزرگترین راههای مقابله با فساد اداری، کاهش مراجعه مردم به دستگاه‌ها است که پنجره واحد می‌تواند این مهم را محقق کند.

 

وی، با تاکید بر همکاری بانک‌ها با واحدهای تولیدی و صنعتی در رونق تولید تصریح کرد: هیچ بانکی حق تملک واحدهای تولیدی استان بوشهر ندارد چراکه سبب راکد شدن سرمایه می‌شود.

 

تسنیم/

ارسال نظر