کد خبر : 20950

امام جمعه بوشهر گفت:

سند ۲۰۳۰ آموزش و پرورش را نابود می‌کند

سند ۲۰۳۰ آموزش و پرورش را نابود می‌کند

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه سند ۲۰۳۰ فرهنگ اسلامی و هویت ملی ایران را از بین می‌برد گفت: این سند آموزش و پرورش را نابود می‌کند که لازم است سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در ابعاد گوناگون عملیاتی شود.

به گزارش بوشهر ۲۴؛ آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در نخستین جمعه از ماه مبارک رمضان در خطبه‌های نماز جمعه با تبریک ماه مبارک رمضان جایگاه ارزشی و تربیتی این ماه با عظمت را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: ماه بهار قرآن سبب نجات و کمال انسان می‌شود و این ماه الهی برای انسان بسیار سرنوشت‌ساز است.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر ماه رمضان را ماه بخشش گناهان و مصون نگه داشتن انسان از گناه و تخلف دانست و تصریح کرد: در ماه مبارک رمضان خداوند متعال تمامی روزه‌داران را مورد عفو و رحمت خود قرار می‌دهد.

 

خطیب نماز جمعه بوشهر با تاکید بر تقویت اتحاد و انسجام ملت تصریح کرد: ملت ایران با اتحاد خود سبب نابودی تمام توطئه‌های دشمن می‌شود که در این راستا اتحاد حول محور ولایت و اطاعت از فرامین رهبر معظم انقلاب اسلامی زمینه پیشرفت جامعه و نابودی دشمنان را بیش از پیش فراهم می‌شود.

 

صفایی بوشهری اجرای سند 2030 را برنامه جهان استکبار دانست و افزود: سند 2030 فرهنگ اسلامی و هویت ملی ایران را از بین می‌برد و این سند  سبب نابود شدن آموزش و پرورش می‌شود که لازم است سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در ابعاد گوناگون عملیاتی شود.

 

امام جمعه بوشهر با تاکید بر هوشیاری مسئولان در زمینه سند 2030 افزود: نباید به بهانه ایجاد نشاط و شادابی در مدارس امور ناپسند و نامطلوبی دیده شود و برخی موارد نامطلوب که در بعضی مدارس مشاهده می‌شود بیشتر با سند 2030 هماهنگ است.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر با اشاره به آشکار شدن چهره واقعی کشورهای اروپایی در زمینه برجام تصریح کرد: چهره واقعی کشورهای اروپایی در تاریخ بشریت هویدا است و همان گونه که آمریکای جنایتکار به هیچ پیمانی پایبند نیست و دنبال منافع خود و صهیونیست بین‌الملل است برجام را نقض کرد و از آن طرف اروپایی‌ها با مدیریت زمان که ایران را در برجام مهار کنند، همان اهداف آمریکا را دنبال می‌کنند.

 

خطیب نماز جمعه بوشهر با بیان اینکه نباید به آمریکا و اروپا اعتماد کرد گفت: اروپا در تاریخ خود دارای جنایات و خیانت‌های فراوانی است چرا که تنها 4 بار به بوشهر تهاجم کرد و اقتصاد و گمرکات استان بوشهر را مورد تعرض قرار داد.

 

صفایی بوشهری اقتصاد مقاومتی را تنها راه نجات اقتصاد ایران دانست و افزود: کشورهای بیگانه به ویژه اروپا و آمریکا کاری برای سود ایران انجام  نمی‌دهد و تنها به منفعت خود می‌اندیشند.

 

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه هیچ امیدی نباید به بیگانگان داشته باشیم تصریح کرد: اروپا به ضرب‌الاجل صادر شده از جانب ایران توجهی نکرده و اگر 10 سال دیگر هم به آنها مهلت داده شود باز هم آنها زیر بار تعهد خود در برجام نمی‌روند چون هدف آنان براندازی نظام ایران است.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر با تاکید بر توجه به مردم و نیروهای داخلی خاطرنشان کرد: ایران اسلامی دارای توانمندی‌های تخصصی در ابعاد گوناگون و جوانانی نخبه است که باید به این جوانان اتکا کرد و با برنامه دانش‌بنیان و انقلابی زمینه تسریع در پیشرفت و توسعه کشور فراهم کرد.

 

وی با بیان اینکه اروپایی‌ها زیر بار برجام نمی‌روند افزود: کشورهای اروپایی همانند آمریکا نه تنها دنبال مدیریت هسته‌ای ایران هستند بلکه براندازی جمهوری اسلامی در ذهن می‌پرورانند.

 

خطیب نماز جمعه بوشهر با بیان اینکه ایران اسلامی با رویکر نوینی به اهداف مورد نظر گام بر می‌بردارد گفت:  ایران اسلامی با رویکرد نوینی با هدایت‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی، وحدت ملی، تلاش مسئولان و اتکاء به مردم به ویژه جوانان اهداف مورد نظر را به پیش می‌برد.

 

صفایی بوشهری با تاکید بر توجه به فریضه الهی زکات تصریح کرد: زکات یکی از فریضه‌های الهی است که در ترویج این فرهنگ و اجرایی شدن آن تلاش و دقت شود.

 

امام جمعه بوشهر با تاکید بر نظارت و کنترل قیمت کالاها و اجناس بازار بیان کرد: مردم از گرانی کالاها و اجناس گلایه دارند که باید نظارت و کنترل قیمت اجناس و کالا در دستور کار قرار بگیرد تا قیمت‌ها به شکل افسارگسیخته رشد نکند.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر تاکید کرد: اگر قیمت کالاها و اجناس کنترل نشود روند افزایشی قیمت‌‌ها ادامه می‌یابد آن وقت مردم دچار بحران اقتصادی و معیشتی در زندگی می‌شوند.

 

وی با اشاره به مشکل آب آشامیدنی در برخی نقاط استان بوشهر افزود: آب آشامیدنی برخی نقاط استان بوشهر دچار مشکل و افت فشار است که لازم است مسئولان در برطرف کردن مشکل آب آشامیدنی جهادی عمل کنند.

 

خطیب نماز جمعه بوشهر با بیان اینکه بارش باران در استان بوشهر مطلوب بوده است خاطرنشان کرد: امسال دیگر بهانه‌ای برای مسئولان نیست که به سبب کم بارشی، استان دچار مشکل آب آشامیدنی است که تا رسیدن به فصل تابستان باید برای برطرف کردن این مشکل جهادی عمل کرد.

 

صفایی بوشهری با اشاره به برکنار شدن تعدادی از جوانان استان بوشهر از شغل‌شان در منطقه پارس جنوبی تاکید کرد: این جوانان که چند سال مشغول به‌کار بوده‌اند عذر آنان خواسته شده که از وزارت نفت تقاضا می‌شود از این تصمیم صرف‌نظر کنند و این افراد به شغل‌شان بازگردند.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر بیان کرد: یکی از عوامل مهم بروز آسیب‌های اجتماعی از جمله طلاق در جامعه به سبب بیکاری است که لازم است برای برطرف کردن مشکل اشتغال جوانان چاره‌اندیشی شود.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر