کد خبر : 20955

رئیس حوزه هنری استان بوشهر:

جشنواره تئاترخیابانی در راستای کنگره سرداران و ۲۰۰۰ شهید استان بوشهر برگزار می‌شود

جشنواره تئاترخیابانی در راستای کنگره سرداران و ۲۰۰۰ شهید استان بوشهر برگزار می‌شود

رئیس حوزه هنری استان بوشهر با اشاره به برگزاری کنگره سرداران و ۲۰۰۰ شهید استان بوشهر گفت: در این راستا جشنواره تئاتر خیابانی نیمه دوم امسال در استان بوشهر برگزار می‌شود.

به گزارش بوشهر ۲۴؛ امید پارسایی‌فر صبح امروز در نشست ستاد کنگره سرداران و 2000 شهید استان بوشهر از تشکیل دبیرخانه کمیته هنری کنگره سرداران و 2000 شهید استان بوشهر خبر داد و اظهار داشت: باهمکاری بسیج هنرمندان دبیرخانه کمیته هنری کنگره سرداران و 2000 شهید استان بوشهر تشکیل شده است.

 

وی، با اشاره به تدوین برنامه‌های گوناگون هنری و فرهنگی ویژه کنگره سرداران و 2000 شهید استان بوشهر خاطر نشان کرد: نمایشنامه‌هایی برای رادیو و تلویزیون در زمینه زندگینامه شهداء تدوین شده و در این راستا موشن‌گرافی سرداران و 2000 شهید استان تهیه می‌شود.

 

رئیس حوزه هنری استان بوشهر تاریخ مقاومت و مبارزاتی استان بوشهر را بیش از 5 قرن دانست و تصریح کرد: در عرصه مبارزه با استکبار و استعمار، استان بوشهر دارای 5 قرن تاریخ مبارزاتی و پایمردی است که در این زمینه تولید برنامه‌های هنری و فرهنگی مورد توجه قرار دارد.

 

پارسایی‌فر تولید کتاب ویژه رده سنی نوجوانان در رثای شهدای استان بوشهر را از جمله برنامه‌ها دانست و خاطر نشان کرد: در آستانه برگزاری کنگره سرداران و 2000 شهید استان بوشهر برنامه گوناگونی از جمله جشنواره تئاتر خیابانی تدوین شده که نیمه دوم امسال در استان بوشهر برگزار می‌شود.

 

وی، برگزاری جشنواره شعر، خوشنویسی و گرافیک دفاع مقدس را از دیگر برنامه‌ها دانست و افزود: تولید فیلم سینمایی در رثای شهدای استان بوشهر مورد توجه است که در این زمینه برنامه‌ریزی لازم انجام شده و نیاز به اعتبارات است.

 

 رئیس حوزه هنری استان بوشهر با بیان اینکه برای تولید آثار 7 ماه مهلت باقی مانده است خاطر نشان کرد: تولید بازی‌های یارانه‌ای ویژه دانش آموزان در وصف شهداء، تزیین ورودی شهر بوشهر به نماد سنتی همراه با تصاویر شهدا از جمله برنامه تدوین شده کمیته هنری کنگره سرداران و 2000 شهید استان بوشهر است.

 

تسنیم/

ارسال نظر