کد خبر : 20962

رئیس جهاد کشاورزی شبانکاره دشتستان اعلام کرد:

۲۵۰۰هکتار اراضی دشتستان علیه ملخ صحرایی نیاز به سم پاشی هوایی دارد

۲۵۰۰هکتار اراضی دشتستان علیه ملخ صحرایی نیاز به سم پاشی هوایی دارد

رئیس جهاد کشاورزی شبانکاره دشتستان با بیان اینکه هر روز به هجوم ملخ‌ها به اراضی افزایش می‌یابد گفت: اکنون ۲۵۰۰ هکتار اراضی شبانکاره در شهرستان دشتستان نیاز به سم پاشی هوایی دارد.

به گزارش بوشهر ۲۴؛ مشکلات هجوم ملخ‌ها به اراضی شبانکاره دشتستان ظهر امروز با حضور مسئول حفظ نباتات وزارت جهاد کشاورزی و تعدادی از نمایندگان مجلس و مسئولان جهاد کشاورزی استان بوشهر بررسی شد.

 

در این بازدید مسائل و مشکلات هجوم ملخ‌ها به مزارع کشاورزی و مراتع در روستاهای سراج آباد، محمدجمالی، خیارزار و لایپه‌ای از توابع شبانکاره بررسی شد.

 

مسئول جهادکشاورزی شبانکاره اظهار داشت: با توجه به اعلام کشاورزان در خصوص هجوم ملخ‌ها به اراضی کشاورزی شبانکاره اقدام‌های اولیه انجام شد ولی متاسفانه روزبه‌روز به تعداد این ملخ‌ها افزوده می‌شود که سبب ناراحتی و نگرانی کشاورزان شده است.

 

اصغر سبحانی خواستار مساعدت و همکاری بیشتر مسئولان وزارت  جهاد کشاورزی در خصوص مبارزه با ملخ‌ها شد.

 

وی با تاکید بر استمرار مبارزه با ملخ‌های صحرایی در اراضی شبانکاره تصریح کرد:  مبارزه با این آفت نیاز به هواپیما دارد چراکه بیش از دوهزار و 500 هکتار اراضی شبانکاره نیاز به سم پاشی هوایی دارد.

 

مسئول جهادکشاورزی شبانکاره با اشاره به اینکه تاکنون حدود یک ماه است با تمام امکانات در حال مبارزه با این ملخ‌ها هستیم گفت: بر اساس برنامه‌ریزی فردا عملیات سم‌پاشی در روستای سراج آباد تا محمدجمالی به وسیله پهباد انجام می‌شود.

 

تسنیم/

ارسال نظر