کد خبر : 20963

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت:

۱۳۶ هزار تن گندم در استان بوشهر برداشت شد

۱۳۶ هزار تن گندم در استان بوشهر برداشت شد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: ۱۳۶ هزار تن گندم در مزارع استان بوشهر برداشت شد که ۱۲۶ هزار تن مازاد بر مصرف کشاورزان تحویل مراکز خرید ۷ گانه استان شده است.

به گزارش بوشهر ۲۴؛ محمد تقی منوچهری صبح امروز در نشست با مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر با تاکید بر تامین مایحتاج کالاهای اساسی مردم اظهار داشت: در این راستا در تامین گوشت قرمز، مرغ و شکر اقدامات مهمی انجام شده است.

 

وی با اشاره به تامین و توزیع شکر در استان بوشهر افزود: سهمیه شکر استان بوشهر بیش از یک‌هزار و 900 تن است که تاکنون 841 تن آن جذب و توزیع شده است.

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به تامین و توزیع گوشت قرمز و مرغ خاطر نشان کرد:  اکنون 60 تن گوشت منجمد قرمز وارداتی در انبارهای استان بوشهر ذخیره شده که  قیمت توزیع ران هر کیلو 520هزار ریال و قیمت گردن و سر دست نیز هر کیلو 500 هزار ریال تعیین شده است.

 

وی از موجودی 65 تن مرغ منجمد داخلی خبر داد و بیان کرد: 65 تن گوشت مرغ منجمد داخلی ذخیره شده است که قیمت توزیع آن هرکیلو 100 هزار ریال است.

 

منوچهری خاطر نشان کرد: از ابتدا فروردین ماه تاکنون101 تن گوشت مرغ منجمد و 62 تن گوشت قرمز توسط شرکت پشتیبانی امور دام بین مصرف کنندگان و 400 تن گوشت قرمز  نیزتوسط بخش خصوصی در استان بوشهر توزیع شده است.

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر از تامین و توزیع نهاده‌های دامی خبر داد و  خاطر نشان کرد:بیش از 900  تن ذرت از سوی شرکت پشتیبانی و امور دام و بخش خصوصی در استان بوشهر بین واحدهای مرغداری توزیع شده است.

 

وی بیان کرد:در این راستا یک‌هزار و 400 تن سویا از سوی شرکت پشتیبانی امور دام و چهارهزار و 400 تن از سوی بخش خصوصی  بین واحدهای دامی استان بوشهر توزیع شده است.

 

منوچهری با بیان اینکه 575 تن ذرت، یک‌هزار و 335 تن سویا و 786 تن جو وارداتی در انبارهای استان ذخیره شده است خاطر نشان کرد: از ابتدای امسال تاکنون پنج هزار و 800 تن سویا و 912 تن ذرت در این استان توزیع شده است.

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر به برداشت گندم پرداخت و با بیان اینکه وضعیت گندم در مزارع دیم و آبی در استان بوشهر مطلوب گزارش شده است افزود: در سال زراعی جاری عملکرد گندم دیم در هکتار به ترتیب یک‌هزار و 250 کیلو و آبی نیز سه هزار و 200 کیلوگرم در استان بوشهر به ثبت رسیده است.

 

منوچهری از برداشت 136 هزار تن گندم در مزارع استان بوشهر خبر داد و افزود: پیش بینی برداشت 142 هزار تن گندم در استان بوشهر شده که تاکنون 126 هزار تن مازاد بر مصرف کشاورزان تحویل مراکز خرید  7 گانه استان بوشهر شده است.

 

وی با بیان اینکه دو تا سه منطقه استان کار برداشت گندم آنها تا پایان اردیبهشت تداوم دارد گفت: پیش بینی می‌شود 15 هزار تن  محصول گندم  دیگر از این مناطق برداشت شود.

 

تسنیم/

ارسال نظر