کد خبر : 20964

امام جمعه بوشهر گفت:

نظارت بر قیمت کالا و رفع گرانی در اولویت برنامه‌های مسئولان قرار گیرد

نظارت بر قیمت کالا و رفع گرانی در اولویت برنامه‌های مسئولان قرار گیرد

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه گرانی کاذب کالاهای اساسی سبب گلایه‌مندی مردم شده است گفت: نظارت بر قیمت کالا و رفع گرانی کاذب و غیرحقیقی در اولویت برنامه مسئولان قرار بگیرد.

به گزارش بوشهر ۲۴؛ آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه بوشهر، ماه مبارک رمضان را برترین‌ماه در سال دانست و اظهار داشت:در ماه مبارک رمضان باید بهترین اعمال انجام شود.

 

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، توبه از گناهان، دعا و استغفار، تفکر در عاقبت و آخرت، احترام به بزرگان، مهربانی به کودکان، حفظ و تقویت پیوند خویشاوندی و حفظ زبان را بهترین اعمال و از تاکید و سفارشات پیامبر گرامی اسلام(ص) در ماه مبارک رمضان دانست.

 

خطیب نماز جمعه بوشهر، گزینه قطعی ملت ایران را مقاومت در برابر ترفند دشمنان دانست و تاکید کرد: مقاومت در مقابل تعرض جنایتکارانه آمریکا و هم‌پیمانانش از تاکیدات مقام معظم رهبری است.

 

امام جمعه بوشهر، مذاکره با آمریکا برای ایران را سم دانست و تصریح کرد: جنگ به هیچ صورت علیه ایران اتفاق نمی‌افتد چراکه  نه تنها ایران روحیه جنگ‌افروزی ندارد بلکه به نفع آمریکا هم نیست که با ایران وارد جنگ شود.

 

آیت‌الله صفایی بوشهری مقاومت در عرصه‌های نظامی، امنیتی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی را از تاکیدات مقام معظم رهبری دانست و خاطر نشان کرد: برای رشد و پیشرفت جامعه باید مدیریت‌ها و برنامه‌ریزی‌ها وسیع‌تر شود و رونق تولید و خودکفایی مورد توجه ویژه قرار بگیرد.

 

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با تاکید بر بهبود و تسهیل ساختار نظام اداری گفت: ساختار نظام اداری و بروکراسی، نه تنها مردم خسته کرده بلکه مسئولان و مدیران هم گلایه‌مند کرده است که باید موانع در نظام اداری برداشته تا مشکلات مردم برطرف شود.

 

آیت‌الله صفایی بوشهری توجه به توانمندی داخلی را یک ضرورت  دانست و گفت: هیچگاه نباید چشم مسئولان به بیگانگان و کشورهای خارجی برای رفع مشکلات باشد بلکه باید از توانمندی داخلی در این عرصه استفاده کرد چراکه این کشورها همانند گرگ در پی صید و طعمه هستند.

 

خطیب نماز جمعه بوشهر با تبریک میلاد امام حسن مجتبی(ع) و با تاکید بر بهره جستن از شیوه اخلاقی این امام بزرگوار افزود: خوش‌رفتاری، خوش‌اخلاقی و برخورد خوش با مردم باید سرلوحه کار همگان به ویژه مسئولان قرار بگیرد.

 

امام جمعه بوشهر، با گرامیداشت آغاز هفته اکرام ایتام و اطعام نیازمندان تاکید کرد: یکی از کارهای مهم و بزرگ در ماه مبارک رمضان یتیم‌نوازی و اطعام نیازمندان است که مسئولان باید رسیدگی به فقرا و نیازمندان به ویژه اکرام ایتام و کودکان نیازمند را در اولویت برنامه‌های خود قرار دهند.

 

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، کمک به ستاد دیه را مورد اشاره قرار داد و با اشاره به اینکه برخی افراد به سبب جرایم غیر عمد مالی در حبس هستند تصریح کرد: جرایمی مانند پرداخت نشدن مهریه، نفقه، بدهی و دیگر جرایم غیرعمد مالی سبب حبس شدن برخی افراد شده که مردم نیکوکار باید در ماه مبارک رمضان به یاری این افراد بشتابند تا با کمک خود به ستاد دیه از زندان آزاد شوند.

 

آیت‌الله صفایی بوشهری رفع گرانی کاذب را یک ضرورت دانست و با تاکید بر این نکته که قیمت کالاها غیرواقعی است افزود: افزایش قیمت کالاها در بازار نشان از نبود نظارت و مدیریت است که در این راستا مردم از وضعیت اقتصادی به ویژه حوزه کالاهای اساسی خانواده‌ها گلایه دارند.

 

وی، افزایش قیمت خرما را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: چطور می‌شود قیمت خرما در ماه مبارک رمضان یکباره گران می‌شود که این نشان از عدم مدیریت و نظارت بر قیمت‌ کالاها است.

 

امام جمعه بوشهر نظارت برقیمت کالاها و برخورد قاطع با گران‌فروشان را مورد تاکید قرار داد و افزود:نظارت بر قیمت کالا و رفع گرانی کاذب و غیرحقیقی در اولویت برنامه مسئولان قرار بگیرد.

 

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، به وضعیت اشتغال جوانان پرداخت و با بیان اینکه باید با یک برنامه ریزی صحیح به وضعیت اشتغال جوانان توجه ویژه شود تصریح کرد: متاسفانه کسانیکه دارای اشتغال هستند اخراج می‌شوند این نشان می‌دهد که نه تنها اشتغال ایجاد نمی‌شود بلکه کسانیکه اشتغال دارند هم از کار برکنار می‌شوند.

 

خطیب نماز جمعه بوشهر با تاکید بر جهادی عمل کردن در رفع بیکاری جوانان خاطر نشان کرد: مردم نظام اسلامی را رها نمی‌کنند حامی و مدافع ولایت و رهبر معظم انقلاب اسلامی هستند ولی از مسئولان توقع دارند در ایجاد اشتغال و رفع مشکلات خوب برنامه‌ریزی کنند.

 

آیت‌الله صفایی بوشهری با اشاره به اینکه استان بوشهر دارای ظرفیت‌های مهم اشتغال‌زایی و اقتصادی است تاکید کرد: استان بوشهر یک استان فوق‌العاده با ظرفیت اشتغال بالا است که نباید حتی یک بیکار وجود داشته باشد که اکنون جوانان از بیکاری گلایه دارند.

 

تسنیم/

ارسال نظر