کد خبر : 20978

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر:

رشته کارورزی به صورت علمی در دانشگاه فرهنگیان بوشهر تدریس می‌شود

رشته کارورزی به صورت علمی در دانشگاه فرهنگیان بوشهر تدریس می‌شود

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر با تاکید بر توجه به مهارت‌آموزی دانش آموزان گفت: در راستای توسعه مهارت آموزی و ترویج فرهنگ اشتغال، درس کارورزی به صورت علمی در دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر تدریس می‌شود.

به گزارش بوشهر ۲۴؛ غلامحسین حسینی صبح امروز در آئین تجلیل از مربیان و معلمان درس کارورزی دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر با بیان اینکه درس کارورزی تلفیقی از تجربه با دانش آکادمیک معلمی است اظهار داشت: درس کارورزی برای کاربست واقعی آموزش‌های تئوری و دانش‌های کلاسی دانشجو معلمان با همراهی اساتید و معلمان راهنما در دانشگاه فرهنگیان تعبیه شده است.

 

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر با تاکید بر توجه به دانش آکادمیک تصریح کرد: هم راستایی تجربه در کنار دانش و معلومات آکادمیک سبب نیل به اهداف تعیین شده در آموزش معلمان آینده می‌شود.

 

وی با اشاره به اینکه درس کارورزی به صورت علمی در دانشگاه فرهنگیان تدریس می‌شود و دانشجو معلمان باید در کلاس‌های درس مدارس حاضر شوند تاکید کرد: دانشجو معلمان با حضور در کلاس درس، محیط آموزشی را از نزدیک لمس می‌کنند و با رویت تدریس معلم راهنما سعی در تجزیه و تحلیل تدریس آینده خود دارند.

 

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: کتاب و روش‌های تئوری فنون تدریس به تنهایی هیچ موفقیتی را برای یک دانشجو حاصل نمی‌کندبلکه برای بهره‌وری، این دانش باید در کنار تجربه قرار گیرد.

 

حسینی تجارب معلم را محصول اکتساب و محیط آموزشی دانست و خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه این تجارب دانش القایی نیست ما به همراهی مدرسین و معلمان درس کارورزی نیازمندیم تا دانشجویان را برای آینده این دستگاه آماده کنند.

 

در این آئین از مربیان و معلمان درس کارورزی دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر تجلیل شدند.

 

تسنیم/

ارسال نظر