کد خبر : 20979

امام جمعه بوشهر گفت:

اعتبارات عوارض صنایع آلاینده پارس جنوبی حق مسلم مردم استان بوشهر است

اعتبارات عوارض صنایع آلاینده پارس جنوبی حق مسلم مردم استان بوشهر است

امام جمعه بوشهر با انتقاد از سهم‌خواهی برخی نمایندگان استان‌های هم‌جوار استان بوشهر از اعتبارات عوارض آلایندگی منطقه پارس جنوبی گفت: اعتبارات جبرانی و عوارض آلایندگی توسط صنایع آلاینده پارس جنوبی حق مسلم مردم استان بوشهر است.

به گزارش بوشهر ۲۴؛ آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در واکنش به ادعا و پیشنهاد غیراصولی برخی از نمایندگان استان‌های همجوار در شراکت حق آلایندگی و سهم خواهی آنان از پارس جنوبی با تاکید بر برطرف کردن نگرانی مردم استان بوشهر در این حوزه اظهار داشت: بی‌تردید اعتبارات جبرانی و عوارض آلایندگی توسط صنایع آلاینده حق مسلم مردم عزیز استان بوشهر است که به جهت تحمل رنج‌ها و مشکلات فراوان آن صنایع مخرب زیست محیطی به ویژه جنوب استان باید منحصرا به این استان تعلق گیرد.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر تصریح کرد: متاسفانه سهم‌خواهی بی‌مبنای تقاضاکنندگان به هیچ صورت موجه و قابل قبول نیست و در این باره ورود غیرکارشناسانه برخی از مسئولان پایتخت‌نشین نیز قابل تأمل بوده و شایان بررسی است.

 

امام جمعه بوشهر با تاکید بر مسکوت ماندن پیشنهاد سهم‌خواهی نمایندگان استان‌های هم‌جوار بوشهر از اعتبارات عوارض آلایندگی پارس جنوبی بیان کرد: بنده با دفتر ریاست جمهوری و مسئولان ذی‌ربط صحبت کرده و درخواست شده که این موضوع متوقف و نگرانی مردم  استان برطرف شود و آنان نیز قول مساعد برای مسکوت گذاشتن و رد این پیشنهاد را دادند.

 

صفایی بوشهری ضمن تشکر و قدرانی از همه مسئولان استان، شخصیت‌ها و اصحاب رسانه که در این زمینه از حقوق مردم استان دفاع می‌کنند تأکید کرد: به هیچ صورت این موضوع قابل پذیرش نیست و مردم دلاور و شهیدپرور بوشهر به هیچ و جه در این باره کوتاه نخواهند آمد.

 

تسنیم/

ارسال نظر