کد خبر : 20985

آیت‌الله صفایی‌بوشهری:

آمریکایی‌ها هر پیمانی را لغو می‌کنند‌

آمریکایی‌ها هر پیمانی را لغو می‌کنند‌

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه مذاکره با آمریکا در هر صورت تسلیم در برابر خواسته‌های آنان است گفت: در طول تاریخ هر کشوری که با آمریکا مذاکره کرده باخته است چراکه آمریکایی‌ها هر پیمانی را لغو می‌کنند.

به گزارش بوشهر ۲۴؛ آیت‌الله غلامعلی‌ صفایی‌بوشهری، در خطبه‌های نماز جمعه بوشهر، ماه مبارک رمضان را یکی از الطاف الهی به بشر دانست و اظهار داشت: این ماه زمینه جلوگیری سقوط انسان را از باتلاق گناه فراهم می‌کند.

 

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در جمع استادان و مسئولان دانشگاهی افزود: برخی کشورهای خارجی می‌گویند که جمهوری اسلامی ایران به میزمذاکره برگشته است مقصود آنها از برگشتن به میز مذاکره، مطلق مذاکره نیست بلکه مذاکره با آمریکاست در صورتی که مذاکره با دیگران و اروپایی‌ها مشکلی نداریم.

 

امام جمعه بوشهر، با بیان اینکه مذاکره با آمریکا در هر صورت تسلیم در برابر خواسته‌های آنان است گفت: در طول تاریخ هر کشوری که با آمریکا مذاکره کرده باخته است چراکه آمریکایی‌ها هر پیمانی را لغو  می‌کنند.

 

آیت‌الله صفایی بوشهری با اشاره به بدعهدی آمریکا در مذاکره برجام بیان کرد: در برجام، ایران به تمام تعهدات خود حتی فراتر عمل کرد ولی آمریکا حتی یک مورد آن عمل نکرد.

 

خطیب نماز جمعه بوشهر میز مذاکره با آمریکا را تعطیل دانست و تاکید کرد: ایران همواره اهل منطق، مذاکره و گفت‌وگو با کشورهای مختلف است اما میز مذاکره با آمریکا میز تسلیم است زیرا آنها تنها به فکر سهم خواهی خودشان هستند.

 

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه دانشگاه‌‌ها نیاز به جهش علمی دارند خاطر نشان کرد: هر چند دانشگاه‌ها در چند سال گذشته پیشرفت‌های قابل توجهی کرده‌اند ولی برای رسیدن به خودکفایی علمی، تولید علم و مرجعیت علمی باید جهش علمی موردتوجه دانشگاه‌ها قرار بگیرد.

 

امام جمعه بوشهر افزود: کشوری دارای اقتدار و صلابت است که در عرصه علم و فناوری سرآمد باشد.

 

وی، با اشاره به اینکه دشمنان دنبال القاء یاس و ناامیدی در جامعه و مردم هستند تصریح کرد: دشمن و جریانی در داخل به دنبال ایجاد یأس و ناامیدی در بین مردم است که باید در مقابل این جریان خائن و خبیث ایستادگی و امید ایجاد شود.

 

آیت‌الله صفایی بوشهری، با اشاره به ترفند آمریکا برای جلوگیری از پیشرفت ایران افزود: وقتی آنها 40 سال خواستند ایران نباشد ولی این کشور همچنان مقتدر و با صلابت پابرجا ماند این خود موفقیتی بزرگ است.

 

خطیب نماز جمعه بوشهر با تاکید بر برنامه‌ریزی دانش‌بنیان برای حل مشکلات جامعه از سوی دانشگاهیان تصریح کرد: دانشگاه‌هیان باید به مسائل و مشکلات مردم توجه کند و برای حل آنها برنامه‌ریزی دانش بنیان در دستور کار داشته باشد.

 

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر بر گسترش فعالیت فرهنگی و دینی در دانشگاه‌ها تاکیدو با اشاره به روز جهانی قدس خاطر نشان کرد: روز جهانی قدس روز پرمعنایی است چراکه حرکتی از ناحیه تربیت یافتگان روزه ماه مبارک رمضان است.

 

امام جمعه بوشهر با قدردانی از حضور حماسی مردم استان بوشهر در راهپیمایی روز جهانی قدس بیان کرد: این آیین حماسی و پرشور روز موثری برای محو ظلم و ستم در جهان و صهیونیست بین الملل است.

 

آیت‌الله صفایی بوشهری روز قدس را روز  برائت از رژیم اشغالگر قدس کانون شرارت در جهان  دانست و افزود: سران صهیونیست با حامی‌یانشان مانند آمریکا، جهانی را  در عرصه‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی، علمی و اجتماعی به آتش کشیده است.

 

وی، روز قدس را یک حرکت الهی و یک نهضت پویا  دانست و گفت: روز جهانی قدس از ایران آغاز شده و سر انجام آن نابودی و اضمحلال کانون شرارت و نجات مسلمانان جهان  و نابودی اسرائیل غاصب است.

 

تسنیم/

ارسال نظر