کد خبر : 20986

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر:

۱۴۲ هزار تن محصول گندم تحویل مراکز خرید استان بوشهر شد

۱۴۲ هزار تن محصول گندم تحویل مراکز خرید استان بوشهر شد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به برداشت بیش از ۹۵درصد محصول گندم استان بوشهر گفت: تاکنون کشاورزان ۱۴۲ هزار تن محصول گندم تحویل مراکز خرید ۷ گانه استان بوشهر داده‌اند.

به گزارش بوشهر ۲۴؛ محمد تقی منوچهری با اشاره به اینکه برداشت گندم امسال رشد 9 برابری نسبت به سال قبل داشته است اظهار داشت: تاکنون افزون بر 142 هزار تن گندم از اراضی کشاورزی استان بوشهر برداشت و تحویل مراکز خرید شده است.

 

وی با بیان اینکه 7 مرکز خرید در نقاط مختلف استان بوشهر برای خرید محصول گندم تعیین شده است تصریح کرد: این مراکز  پس از تحویل محصول گندم کشاورزان در مدت کمتر از 24 ساعت مبلغ خرید و هزینه حمل به حساب کشاورزان واریز می‌کنند.

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به برداشت بیش از 95درصد محصول گندم استان بوشهر خاطر نشان کرد: میزان خرید گندم نسبت به 16 هزار تن سال گذشته 850 درصد افزایش دارد.

 

منوچهری با اشاره به اینکه تاکنون 98 درصد هزینه خرید و حمل گندم به کشاورزان پرداخت شده است افزود: تاکنون افزون بر 11 هزار و 100 تن بذر گندم از کشاورزان خریداری و ذخیره شده است.

 

وی بیشترین برداشت محصول گندم را در دشتستان دانست و تصریح کرد: بیش از 60 درصد اراضی کشاورزی استان بوشهر در دشتستان قرار دارد و میزان خرید گندم از این شهرستان ثبت شده است.

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر بیان کرد: گندم دیم در هکتار یک‌هزار و 250 کیلو و در مزارع آبی نیز سه هزار و 200 کیلوگرم در هر هکتار اراضی کشاورزی استان بوشهر به ثبت رسیده است.

 

تسنیم/

ارسال نظر