کد خبر : 20989

امام جمعه بوشهر گفت:

درخواست اعتبارات عوارض آلایندگی از استان بوشهر متوقف شد

درخواست اعتبارات عوارض آلایندگی از استان بوشهر متوقف شد

امام جمعه بوشهر گفت: با دستور وزیر کشور، درخواست اعتبارات عوارض آلایندگی پارس جنوبی دیگر استان‌ها از استان بوشهر متوقف شد.

به گزارش بوشهر ۲۴؛ آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری ظهر امروز در نشست با تشکل‌های دانشجویی استان بوشهر با تسلیت سالروز ارتحال امام خمینی(ره) و گرامیداشت قیام 15 خرداد و سالروز آغاز ولایت مقام معظم رهبری یکی از ضعف‌های بزرگ ملی و استانی را نبود سند دقیق پیشرفت و توسعه دانست و اظهار داشت: نبود سند ملی و استانی با جامعیت کامل، نگاه دینی و انقلابی یکی از مشکلات مهم جامعه است.

 

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه این سند می‌تواند چشم‌انداز جامعه در شهرها و روستاها را تا افق آینده تعیین کند افزود: باید یک نقشه و سند قوی برای افق 1420 در فضای ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی تدوین شود تا آینده توسعه و پیشرفت شهرها و روستاها بر اساس ظرفیت‌ها مشخص باشد.

 

امام جمعه بوشهر با اشاره به اینکه  استان بوشهر از ظرفیت‌های گوناگون اقتصادی و صنعتی برخوردار است تصریح کرد: اکنون از دریا استفاده مطلوب نمی‌شود چراکه با اقتصاد کرانه‌ای باید از این قابلیت بیشترین بهره‌برداری شود.

 

وی، تولید رادیودریا، انرژی سبز و دیگر حوزه‌های اقتصادی را از مزیت‌های مهم تولیدات اقتصاد کرانه‌ای دانست و تاکید کرد:  نبود راه آهن و خط ریلی یکی از مشکلات مهم بنادر استان بوشهر است چراکه بندر بوشهر به عنوان بزرگترین بندر کانتیتری باید حتما به خط ریلی متصل شود تا دیگر خطوط راه آهن دارای توجیه اقتصادی شوند.

 

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با تاکید بر اجرای سیاست‌های اقتصادی مقاومتی گفت: راه و مسیر اقتصاد مقاومتی باید دانش بنیان دنبال شود و در این راستا جهادی عمل کردن از ضروریات است.

 

امام جمعه بوشهر با اشاره به اینکه استان بوشهر به عنوان الگوی تنظیم سند اقتصاد دانش بنیان شده است خاطر نشان کرد: در این سند حوزه‌های مختلف فرهنگی، سیاسی، سلامت، اقتصادی و عمرانی مورد توجه قرار می‌گیرد که پس از تصویب در شورای عالی انقلاب فرهنگی به دیگر استان‌ها به عنوان الگو ارسال می‌شود.

 

آیت‌الله صفایی بوشهری با تاکید بر برداشتن بن‌بست‌ها برای توسعه و پیشرفت خاطر نشان کرد: باید مسئولان نگاه‌شان برای توسعه و پیشرفت متحول شود و این مهم نیاز به حرکت جهادی دارد.

 

وی، با اشاره به تدوین سند نقشه راه استان بوشهردر گام دوم انقلاب افزود: این سند راه و آینده استان برای پیشرفت سرزمینی تعیین کرده است.

 

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر به وضعیت آب آشامیدنی استان پرداخت و با اشاره به اینکه 91 درصد منابع آب استان بوشهر در خارج از استان قرار دارد تصریح کرد: تامین آب آشامیدنی از طریق تاسیسات آب شیرین‌کن و تولید آب صنعتی از برنامه‌های استان است که در این راستا باید نقشه راه تامین آب استان بوشهر در بخش شرب، کشاورزی، صنعت  تدوین شود.

 

امام جمعه بوشهر تغییر سامانه آبیاری اراضی کشاورزی از غرق آبی به نوین را یک ضرورت دانست و تاکید کرد: توجه به طرح‌های اشتغال‌زایی، ظرفیت‌های صنعتی، گردشگری و اقتصاد کرانه‌ای باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد.

 

 با اشاره به اینکه درخواست استان‌های دیگر برای دریافت اعتبارات عوارض آلایندگی پارس جنوبی متوقف شد افزود: با پیگیری‌های انجام شده  با دستور وزیر کشور، درخواست اعتبارات عوارض آلایندگی پارس جنوبی دیگر استان‌ها از استان بوشهر متوقف شد.

 

آیت‌الله صفایی بوشهری توجه به نخبگان بومی را یک ضرورت دانست و افزود: برای تسریع در اجرای راه آهن بوشهر اقدمات مهمی در حال انجام  است که امید می‌رود بر اساس برنامه زمان‌بندی اجراء و تکمیل شود.

 

تسنیم/

 

ارسال نظر