کد خبر : 20990

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر:

جهاد در راه خدا از صفات بارز امام خمینی (ره) است

جهاد در راه خدا از صفات بارز امام خمینی (ره) است

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر با تاکید بر آشنایی با اندیشه‌های امام خمینی (ره) و اجرای آنان در گام دوم انقلاب گفت: جهاد در راه خدا از صفات بارز امام خمینی (ره) است.

به گزارش بوشهر ۲۴؛ عبدالرضا عالی‌پور ظهر امروز در مراسم سالگرد بنیانگذار جمهوری اسلامی با تسلیت سالگرد رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) و  گرامیداشت یاد شهدای قیام خونین 15 خرداد اظهار داشت: رهبر کبیر انقلاب اسلامی در قیام خود با تکیه و توکل به خدا، کشور را از ظلم و زورگویی نجات داد و به نام جمهوری اسلامی ایران معرفی کرد.

 

عالی‌پوربا بیان اینکه امام خمینی(ره) یک رهبر واقعی و بی نظیر بود تصریح کرد: امام راحل در هنگام تبعید و ارتباط با داخل کشور رهبری نهضت را ادامه داد و در این مسیر از هیچ تلاشی دریغ نکرد.

 

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، ایستادگی و مقاومت را یک اصل مهم در کشورهای آزادی‌خواه دانست و افزود: کشورهای آزادی‌خواه برای موفقیت در این راه می‌توانند رهبری حضرت امام راحل و مقام معظم رهبری را الگو قرار دهند. 

 

عالی‌پور به مردمی بودن یک رهبر که نماد و ویژگی بارز امام خمینی (ره) بود اشاره کرد و افزود: این مهم  سبب همدلی و همگامی آحاد افراد جامعه در برخورد با مشکلات کشور و تسلط بیگانگان است که در جامعه به صورت واضح قابل مشاهده می‌باشد.

 

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، با تبریک سالروز انتخاب مقام معظم رهبری خاطر نشان کرد: انتخاب شایسته حضرت آیت‌الله امام خامنه‌ای به عنوان رهبر انقلاب یک انتخاب درست و اساسی بود که علاوه بر مدیریت، تدبیر و بینش صحیح سیاسی و اجتماعی نظام، دستاوردهای فراوانی در تمام حوزه‌های کشور به همراه داشته است.

 

وی با تاکید بر تبیین اندیشه‌های امام راحل و توجه به وصیت‌نامه سیاسی الهی امام(ره) بیان کرد: پس از چهار دهه از عمر انقلاب اسلامی، آشنایی با اندیشه‌های امام خمینی (ره) برای جوانان و نوجوانان و اجرای آنان در گام دوم انقلاب یک امر ضروری است که باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

 

عالی‌پور به قیام 15 خرداد پرداخت و اظهار داشت: 15 خرداد نقطه آغازین انقلاب اسلامی است که رهبر کبیر انقلاب در سال 1342با هدف رویارویی و مبارزه در برابر حکومت استبدادی پهلوی پایه گذاری کرد.

 

معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر افزود: نیروهای رژیم پهلوی در این روز برای ترس از تظاهرات مردم و مبارزه با رژیم تعداد زیادی از مردم را به شهادت رساندند که سرانجام با رهبری مدبرانه امام خمینی(ره) و ثمره خون هزاران شهید در 22 بهمن 57  انقلاب اسلامی ایران به پیروزی رسید.

 

وی  با تاکید بر آشنایی با اندیشه‌های امام خمینی (ره) و اجرای آنان در گام دوم انقلاب گفت: جهاد در راه خدا از صفات بارز امام خمینی (ره) است.

 

در این آیین  یکی از مداحان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) در سوگ رحلت جانگداز امام راحل (ره) به مداحی پرداخت. 

 

تسنیم/

ارسال نظر