کد خبر : 20997

امام جمعه موقت بوشهر گفت:

خواستار ساماندهی سواحل برای استفاده مردم در فصل تابستان شد

خواستار ساماندهی سواحل برای استفاده مردم در فصل تابستان شد

امام جمعه موقت بوشهر با تاکید بر ساماندهی وضعیت سواحل گفت: با توجه به آغاز فصل گرما و استفاده بیشتر مردم برای شنا، لازم است سواحل بوشهر از نظر بهداشتی، نجات‌غریق و فرهنگی ساماندهی شود.

به گزارش بوشهر ۲۴؛ حجت‌الاسلام یوسف جمالی در خطبه‌های نماز جمعه بوشهر با تاکید بر توجه فرزندان خانواده به احترام و تکریم والدین  با استناد به آیات سوره  انعام اظهار داشت: پدر و مادری که سال‌ها برای رشد و تعالی فرزندان تلاش می‌کند باید همواره مورد تکریم فرزندان قرار بگیرد نه اینکه در سن پیری تحویل خانه سالمندان جامعه شود.

 

خطیب نماز جمعه بوشهر با تسلیت سالروز تخریب قبور ائمه(ع) بقیع گفت: وهابیون دنبال مانع نفوذ و گسترش اسلام ناب محمدی(ص) بودند که تخریب مظاهر اسلامی از اهداف آنان در این راستا بود.

 

امام جمعه موقت بوشهر با بیان اینکه وهابیون هم اینک هم در پی نابودی اسلام ناب محمدی(ص) هستند خاطرنشان کرد: وهابیون با همکاری اسرائیل غاصب و آمریکای جنایتکار به آرمان‌های عرصه مقاومت و فلسطین خیانت می‌کنند.

 

وی با استناد به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه راه مقاومت ادامه دارد افزود: آن مسیری که امام راحل به ما آموخت که سبب پیروزی انقلاب اسلامی شد و زنده ماندن انقلاب، بستگی به ادامه یافتن این مسیر دارد نباید دشمن در این اصول  ارزشی رخنه کند.

 

جمالی با اشاره به اینکه ارزش‌های انقلاب اسلامی دارای خطوط قرمز است تاکید کرد: نباید این خطوط تضعیف و یا ذره‌ای از آنها با حربه دشمن خدشه‌دار شود.

 

امام جمعه موقت بوشهر با اشاره به اینکه دشمن نباید ارزش‌های انقلاب اسلامی را تغییر دهد گفت: دشمن نباید سیاست‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی را تغییر دهد و یا جابه‌جا کند چرا که این خط قرمز انقلاب اسلامی است.

 

وی با تاکید بر تقویت فرهنگ مقاومت در همه عرصه‌ها خاطرنشان کرد: مقاومت یک توصیه نیست بلکه واجب شرعی و قرآنی است.

 

خطیب نماز جمعه بوشهر با بیان اینکه مقاومت در برابر دسیسه‌های دشمن از دستورات الهی است تصریح کرد: مقاومت تنها مقاومت نظامی نیست بلکه در تمام ابعاد سیاسی، نظامی، اقتصادی و فرهنگی باید مورد توجه قرار بگیرد.

 

جمالی با اشاره به عقب‌نشینی آمریکا از مواضع قبلی بیان کرد: آمریکا روزی 12 پیش شرط برای مذاکره با ایران تعیین کرده بود ولی امروز با عقب‌نشینی از موضع قبلی، خواستار مذاکره بدون پیش شرط است که نشان از توفیقات مقاومت است.

 

امام جمعه موقت بوشهر با تاکید بر ساماندهی سواحل برای شنا و استفاده مردم از موهبت دریا افزود: با توجه به آغاز فصل گرما و استفاده بیشتر مردم برای شنا لازم است سواحل بوشهر از نظر بهداشتی، نجات‌غریق و فرهنگی ساماندهی شود.

 

خطیب نماز جمعه بوشهر ایجاد امکانات حداقلی در کنار سواحل برای امنیت جانی و بهداشتی را یک ضرورت دانست و گفت: استانداری، شهرداری بوشهر و دیگر دست‌اندرکاران باید امکانات رفاهی در راستای دسترسی راحت مردم به دریا فراهم کنند.

 

جمالی توسعه زیرساخت‌های بهداشتی، فرهنگی، ارتقاء امنیت جانی در سواحل استان را امری مهم دانست و افزود: ایجاد پلاژ ویژه بانوان باید مورد توجه دست‌اندرکاران قرار بگیرد تا بانوان به راحتی از دریا استفاده کنند.

 

وی با قدردانی از تلاش نیروی انتظامی در برخورد با برخی افراد که اقدام به کشف حجاب می‌کردند تصریح کرد: تعداد اندکی از سرنشینان خودرو که کشف حجاب می‌کردند، نیروی انتظامی برنامه خوبی در راستای تحقق مطالبات مردم اجرا کردند که جای قدردانی دارد.

 

امام جمعه موقت بوشهر با تاکید بر توجه به فرهنگ عفاف و حجاب در بازار، سواحل و سطح شهر خاطرنشان کرد: بانوان و زنان بوشهری از نجیب‌ترین و عفیف‌ترین بانوان هستند و برای حفظ این سرمایه ارزشمند باید با هنجارشکنان برخورد قاطع شود.

 

تسنیم/

ارسال نظر