کد خبر : 20999

314 هزار میلیارد ریال تسهیلات به طرح‌های استان بوشهر پرداخت شد

314 هزار میلیارد ریال تسهیلات به طرح‌های استان بوشهر پرداخت شد

مدیرعامل بانک صنعت و معدن کشور گفت: از ابتدای دولت تدبیر و امید تاکنون بالغ بر 314 هزار میلیارد ریال تسهیلات به 30 طرح بزرگ و متوسط در استان بوشهر پرداخت شده است.

به گزارش "بوشهر24" ؛ حسین مهری پیش از ظهر امروز در جریان بازدید از  اسکله بخش خصوصی در بندر دیر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بانک صنعت، معدن از ابتدای دولت تدبیر و امید 314 هزار میلیارد ریال تسهیلات به 30 طرح بزرگ و متوسط در استان بوشهر پرداخت کرده است.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن با بیان اینکه مجموع سرمایه‌گذاری این طرح‌ها 451 هزار میلیارد ریال است،افزود:  از این تعداد طرح، 12 پروژه به بهره‌برداری رسیده است و 18 پروژه دیگر نیز بین 11 تا 96 درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

 وی عمده تسهیلات پرداختی را ارزی دانست و ادامه داد: 2.8  میلیارد دلار حجم تسهیلاتی است که بانک صنعت، معدن و تجارت از منابع داخلی و صندوق  توسعه ملی به این طرح‌ها اختصاص داده است.

مهری با اعلام اینکه این طرح‌ها برای سه هزار و 200 نفر اشتغال ایجاد می‌کند، یادآور شد: از آن جایی که این طرح‌ها بزرگ هستند و در حقیقت  می‌تواند پروژه‌های کوچک و متوسط دیگری در زمینه‌های بالادستی و پایین دستی ایجاد کند که موتور محرکی برای اقتصاد استان بوشهر باشد.

وی درباره طرح‌های رونق تولید گفت: اولویت‌هایی که امسال در زمینه رونق تولید دنبال می‌کنیم بحث تأمین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی است که با توجه به افزایش قیمت مواد اولیه بحث مهمی است که اگر بتوانیم این مشکلات را به سرعت برطرف کنیم حداقل اشتغال موجود تثبیت می‌شود.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن اتمام طرح‌های نیمه‌تمام در شرایط فعلی را مهم دانست و  افزود: اولویت دیگر ما طرح‌های نیمه تمام است که تلاش می‌کنیم  هرچه سریع‌تر به بهره‌برداری برسند که موجب ایجاد اشتغال و ارزش افزوده می‌شود و از جمله همین بندری که برای تعمیر کشتی و صادرات می‌باشد و پیشرفت‌های نسبتا مناسبی دارد که امیدواریم با حمایت ما سریع‌تر تکمیل شود که طبق گفته سهام دارد آن برای 400 نفر ایجاد اشتغال می‌کند.

وی با اشاره به اینکه بازدید میدانی و بررسی  مسائل و مشکلات طرح‌ها  در دستور کار قرار دارد، عنوان کرد: در جریان این بازدیدها بخش هایی که مربوط به ما می‌شود به عنوان تأمین کننده مالی  سرعت خواهیم داد و سایر موارد  را به ورازتخانه‌ها و سازمان‌های مربوطه منعکس می کنیم.

مهری خاطرنشان کرد: بانک صنعت و معدن  سال گذشته در مجموع  12 هزار میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای صنعتی ، معدنی و تولیدی پرداخت کرده است که 75 درصد آن سرمایه در گردش بوده که به واحدهای تولیدی اختصاص داده شد و امید داریم امسال  با یک افزایش 30 درصدی شاهد تحولی در بخش‌های مختلف باشیم.

خبرگزاری فارس/

 

ارسال نظر