کد خبر : 21003

پروژه‌های نیمه تمام در جنوب استان بوشهر ساماندهی می‌شود

پروژه‌های نیمه تمام در جنوب استان بوشهر ساماندهی می‌شود

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: به دنبال این هستیم که پروژه‌های نیمه تمام در جنوب استان بوشهر را با کمک وزارت نفت ساماندهی کنیم.

به گزارش " بوشهر 24" ؛ مهراله رخشانی مهر بعد از ظهر پنج شنبه 4 تیر  در نشست با مسؤولان اجرایی شهرستان جم اظهار داشت: به دنبال این هستیم که پروژه‌های نیمه تمام در جنوب استان بوشهر را با کمک وزارت نفت ساماندهی کنیم.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور افزود: با ترکیبی از اعتبارات نوسازی و وزارت نفت سعی ما این است که هر چه سریع تر مشکلات پروژه‌های نیمه تمام در استان بوشهر رفع شود.

وی تصریح کرد: بررسی‌های میدانی سه روز گذشته ما در استان بوشهر نشان می‌دهد که با یک مدیریت بهینه و با استفاده از منابع موجود می‌توان بخش عمده‌ای از پروژه‌های نیمه تمام را تا پایان امسال به مرحله بهره برداری رساند.

رئیس سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس کشور عنوان کرد: پیش بینی می‌شود که تخصیص اعتبار ما در سال جاری با توجه به وعده مسؤولان مربوطه در سازمان برنامه و بودجه به 52 درصد برسد که البته در بخشی از ردیف‌های بودجه امکان ابلاغ و تخصیص 100 درصد هم وجود دارد.

وی ادامه داد: در کلان کشوری اگر ببینیم که استانی میل و رغبتی به اجرای تعهدات خود ندارد از سهم اعتبارات آنها کاسته و به استان های فعال اضافه می‌شود.

مدیرکل سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهر گفت: با کمک مسؤولان اجرای شهرستان‌ها و با نگاه به اولویت‌های سازمان برای تکمیل پروژه نیمه تمام به دنبال ساماندهی پروژه‌های مدرسه سازی در سطح استان و شهرستان جم هستیم.

احمد مرادی افزود: با یک کار کارشناسی مشکلات موجود در نیازهای مدارس احصاء و با توجه به منابع اعتباری به دنبال کاهش مشکلات در این بخش هستم.

نماینده مردم شهرستان های دیر، کنگان، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی در این نشست اظهار داشت: با وجود گرمای شدید تابستان در استان جنوب، شاهد حضور رئیس سازمان نوسازی در استان بوشهر طی سه روز گذشته هستیم که قابل تقدیر است.

وی افزود: یکی از مدیرانی که شبانه روز نمی‌شناسد و به شکل مستمر در سطح کشور برای رفع مشکلات مردم تلاش می‌کند رئیس سازمان نوسازی کشور است که سبب شده موفقیت‌های خوبی را در سطح کلان ملی رقم زنند.

سکینه الماسی تصریح کرد: با توجه به مهاجر پذیربودن شهرستان های جنوبی استان بوشهر شاهد ورودی وسیعی به مدارس هستیم که با زیرساخت های آموزشی چندان سازگار نیست.

وی با اعلام این که کمبود شدید مدارس همراه با تخریبی بودن بخش عمده آنها نیاز به هر نوع ساخت و ساز را در استان بوشهر و به خصوص شهرستان های جنولی این استان ضروی می‌داند، گفت: نیاز است در این بخش باز تعریف جدید برای ساخت و تجهیز مدارس انجام شود.

نماینده مردم شهرستان های دیر، کنگان، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: البته با کمک وزارت نفت 50 مدرسه با اعتبار 200 میلیارد تومان در چهار شهرستان جنوبی استان بوشهر در حال ساخت است.

خبر گزاری فارس/

ارسال نظر