کد خبر : 21012

۵۰ درصد میگوی پرورشی کشور در اراضی ساحلی استان بوشهر تولید می‌شود

۵۰ درصد میگوی پرورشی کشور در اراضی ساحلی استان بوشهر تولید می‌شود

معاون آبزی‌پروری شیلات بوشهر با اشاره به تولید ۵۰ درصد میگوی پرورشی کشور در اراضی ساحلی این استان گفت: تاکنون ۷۰۰ میلیون قطعه بچه میگو از گونه وانامی در استخرهای پرورشی سایت‌های ده‌گانه بوشهر ذخیره سازی شد.

به گزارش "بوشهر 24 " صغری اشرف در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر یکی از مهم‌ترین ظرفیت‌های استان ساحلی بوشهر را پرورش آبزیان دانست و اظهار داشت: در این راستا پرورش میگو، ماهی،  آرتمیا و کشت جلبک‌های دریایی در سواحل استان بوشهر مورد توجه قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه استان بوشهر قطب تولید میگوی پرورشی در کشور است افزود:  استان بوشهر با تولید 50 درصد میگوی پرورشی جایگاه نخست تولید این آبزی را در کشور دارد.

معاون آبزی‌پروری شیلات استان بوشهر با بیان اینکه تاکنون بیش از 60 هزار هکتار اراضی ساحلی این استان برای پرورش آبزیان شناسایی شده است خاطر نشان کرد: علاوه بر پرورش ماهی در آبهای خلیج فارس و پشت سد رئیسعلی دلواری، اراضی ساحلی به پرورش میگو اختصاص یافته که امسال 5 هزار و 500 هکتار اراضی ساحلی استان بوشهر برای پرورش میگو تجهیز شده است.

اشرف، زمان ذخیره سازی بچه میگو را در استخرهای پرورشی از اردیبهشت اعلام کرد و گفت: پرورش میگو در استخرهای پرورشی در 10  سایت ساحلی استان بوشهر طراحی شده که عملیات ذخیره سازی میگو در حال اجراء است.

وی، با اشاره به اینکه ذخیره‌سازی بچه میگو در استخرهای پرورشی تا پایان تیرماه ادامه دارد تصریح کرد: تاکنون 700 میلیون قطعه بچه میگو در 2 هزار و 100 هکتار اراضی پرورشی ذخیره سازی شده است.

معاون آبزی‌پروری شیلات استان بوشهر، مزارع پرورش میگو را 300 مزرعه دانست و تاکید کرد: ذخیره سازی بچه میگو در مزارع پرورشی تا 2 میلیارد قطعه افزایش می‌یابد و این در حالی است که تولید بچه میگو در 12 مرکز تکثیر استان بوشهر انجام شده است.

اشرف، گونه میگوی پرورشی استان بوشهر را وانامی دانست و  افزود: پیش بینی تولید میگوی پرورشی در 5 هزار و 500 هکتار اراضی ساحلی و پرورشی استان بوشهر 27هزار تن است که نسبت به تولید 23 هزار تن سال قبل افزایش 15 درصدی دارد.

خبر گزاری تسنیم/

ارسال نظر