کد خبر : 21015

مردم بوشهر 1 میلیارد و 650 میلیون تومان صدقه پرداخت کردند

مردم بوشهر 1 میلیارد و 650 میلیون تومان صدقه پرداخت کردند

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر گفت: مردم نیک اندیش این استان در سه ماهه نخست سال جاری یک میلیارد و 650 میلیون تومان صدقه پرداخت کردند که جهیزیه ازدواج، مسکن. اشتغال، آموزش و بهداشت و درمان مددجویان نیازمند هزینه شده است.

به گزارش "بوشهر 24"؛ احمد لطفی صبح امروز در نشست شورای مدیران این نهاد با بیان اینکه صدقات مردمی، نزد کمیته امداد وجوهات امانی و شرعی محسوب می‌شود، اظهار داشت: شفاف‌سازی و ارائه گزارش عملکرد در کمیته امداد مهم‌ترین عامل برای اعتمادسازی مردمی است که باعث افزایش مشارکت عمومی برای کمک به نیازمندان و توانمندسازی خانوارهای تحت حمایت می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با قدردانی از نیات خیرخواهانه و خداپسندانه مردم استان در کمک به نیازمندان، افزود: مردم نوع‌دوست و نیک‌اندیش هم‌استانی در سه ماهه نخست سال جاری یک میلیارد و 650 میلیون تومان صدقه از طریق صندوق‌های صدقات و روش‌های نوین پرداخت الکترونیکی به کمیته‌امداد پرداخت کردند تا در جهت رفع نیازهای مددجویان هزینه شود.

وی در خصوص نحوه هزینه‌کرد صدقات توسط کمیته‌امداد نیز بیان کرد: صدقات جمع‌آوری شده بر اساس موازین شرعی و دستورالعمل‌های لازم در سر فصل‌های کمک به درمان نیازمندان، کمک به تعمیر و ساخت مسکن نیازمندان، کمک به تأمین جهیزیه نوعروسان مورد حمایت، ارائه خدمات فرهنگی و آموزشی به دانش‌آموزان و دانشجویان مورد حمایت و معیشت و رفع سوءتغذیه کودکان نیازمند هزینه می‌شود.

لطفی خاطرنشان کرد: از این میزان صدقات مردم استان، 35 درصد صرف ازدواج جوانان مددجو و فعالیت‌های آموزشی و فرهنگی آنان، 30 درصد صرف ساخت یا کمک به تعمییر و بازسازی مسکن مددجویان، 16 درصد سهم کمک به امور حمایتی و خوداتکایی نیازمندان و 19 درصد صرف کمک به خدمات بهداشتی و درمانی نیازمندان،، رفع سوءتغذیه کودکان و ارائه خدمات ویژه به سالمندان شده است.

وی با تأکید بر اینکه هیچ مبلغی از کمک‌های مردمی صرف جاهای دیگر نمی‌شود، عنوان کرد: تمامی کمک‌های مردمی که توسط کمیته امداد جمع‌آوری می‌شود بدون هیچ کم و کاستی برای رفع مشکلات نیازمندان واقعی جامعه و برای محرومان همان شهر و منطقه‌ای کمک کننده هزینه می‌شود.

مدیرکل کمیته‌امداد استان بوشهر با تأکید بر اهمیت پرداخت صدقات به صورت روش‌های نوین الکترونیکی و آسان ابراز کرد :عموم مردم و خیران نیکوکار برای افزایش ضریب امنیت و سرعت در خدمت‌رسانی به نیازمندان می‌توانند با شماره گیری کد آنی پرداخت #077*8877* از طریق گوشی همراه خود در هر زمان و مکانی کمک‌های خود را در سریع‌ترین زمان ممکن به دست نیازمندان برسانند.

وی با بیان ضرورت ساماندهی صندوق‌های صدقات  اظهار کرد : ترویج پرداخت صدقات الکترونیکی، پیامکی، اینترنتی و کارت‌های اعتباری در اولویت کاری کمیته‌امداد قرار دارد زیرا پرداخت صدقات به روش پیامکی و الکترونیکی، کم‌هزینه‌تر و سریع‌تر از روش سنتی است.

خبر گزاری فارس/

ارسال نظر