کد خبر : 21029

مدیرکل تعاون، کار و رفاه بوشهر:

۹۷ درصد تسهیلات اشتغال روستایی ومشاغل خانگی استان بوشهر پرداخت شد

۹۷ درصد تسهیلات اشتغال روستایی ومشاغل خانگی استان بوشهر پرداخت شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر گفت: ۹۷ درصد تسهیلات اشتغال روستایی و مشاغل خانگی استان بوشهر در سال گذشته پرداخت شد.

به گزارش " بوشهر 24" ؛ حمیدرضا پناه ظهر سه‌شنبه در نشست با معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر اظهار داشت: توسعه اشتغال در استان بوشهر به عنوان یک اولویت مهم دنبال شده و خدمات خوبی در این حوزه ارائه می‌شود.

وی با اشاره به وام‌های اشتغال روستایی و مشاغل خانگی با کمترین بهره بانکی معادل چهار و شش درصد بیان کرد: سهم استان بوشهر از تسهیلات اشتغال روستایی در سال قبل دو هزار و ۱۶۰ میلیارد ریال بود که ۹۷ درصد آن پرداخت شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر اضافه کرد: با تشکیل دو هزار و ۷۶ پرونده اشتغال روستایی در استان بوشهر، زمینه اشتغال چهار هزار و ۴۰۰ نفر نیز فراهم شد.

وی با اشاره به پرداخت ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار مشاغل خانگی با اشتغال دو هزار و ۳۰۰ نفر در سال قبل خاطرنشان کرد: ۳۴۰ میلیارد ریال تسهیلات فراگیر به طرح‌های دانش بنیان مناطق شهری استان پرداخت و۸۲۷ فرصت شغلی ایجاد شد.

پناه با اشاره به فعال بودن سه هزار و ۷۱ واحد تعاونی با اشتغالزایی ۸۸۸ هزار و ۹۸۵ نفر در استان بوشهر افزود: استان بوشهر دارای رتبه دوم کشور در زمینه پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و مشاغل خانگی است.

وی از تقویت و توسعه تعاونی‌ها به عنوان یک برنامه مهم یاد کرد و افزود: تعاونی‌ها نقش بسیار مهمی را در ایجاد اشتغال و توزیع ثروت عادلانه و ایجاد عدالت اجتماعی دارند.

خبر گزاری مهر/

ارسال نظر