کد خبر : 21032

معاون استاندار بوشهر:

قطب ویژه امداد رسانی در استان بوشهر راه اندازی شود

قطب ویژه امداد رسانی در استان بوشهر راه اندازی شود

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر گفت: در راستای مقابله با حوادث باید قطب ویژه امدادرسانی در استان بوشهر راه اندازی شود.

به گزارش " بوشهر 24" ؛ مهرداد ستوده بعد از ظهر پنجشنبه در نشست با دبیرکل جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی اظهار داشت: جهاد گران هلال احمر در تمامی موقعیت های حساس نشان داده اند که با خدمت رسانی به موقع توانستند التیام درد های آسیب دیدگان باشند.

وی با اشاره به فعالیت های خوب امداد گران در سیل ابتدای سال جاری که دچار آسیب دیدگی برخی از استان های کشور شد، افزود: عملکرد امداد گران هلال احمر در ساعات ابتدایی وقوع سیل موفق بوده و قابل تقدیر است.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر تصریح کرد: با توجه به اینکه استان بوشهر در ایام نوروز مقصد بسیاری از مسافران است و امسال نیز شاهد حضور بسیاری از مسافران نوروزی از دیگر شهر ها به استان بوشهر بودیم اما بحرانی و یا حدثه ای در نوروز امسال ثبت نشد.

ستوده به خدمات ویژه هلال احمر استان به مهمانان نوروزی با توجه به وضعیت جوی هوا اشاره کرد و بیان کرد: اقدامات به موقع و صحیح هلال احمر استان بوشهر در نوروز ۹۸ موجب شد هیچ مهمان نوروزی در باران و یا آبگرفتگی دچار مشکل نشود.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر خاطر نشان کرد: در استان بوشهر به واسطه وجود منابع مهم انرژی و نیروگاه اتمی، صنایع نفت، گاز و پتروشیمی جز استان های خاص محسوب می‌شود و باید آمادگی بیشتر و بهتری در زمان حادثه وجود داشته باشد.

وی در ادامه عنوان کرد: در راستای مقابله با حوادث باید قطب ویژه امدادرسانی در استان بوشهر راه اندازی شود.

ستوده گفت: اکنون خدمات هلال احمر در ۹ منطقه در استان مشخص شده است و باید قطب دهم امدادی نیز برای این استان در نظر گرفته شود.

خبر گزاری مهر/

ارسال نظر