کد خبر : 21047

ظرفیت پرورش ماهی در قفس در آب‌های استان بوشهر به ۱۰ هزار تن افزایش می‌یابد

ظرفیت پرورش ماهی در قفس در آب‌های استان بوشهر به ۱۰ هزار تن افزایش می‌یابد

رئیس جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به اجرای پرورش ماهی در قفس در آب‌های استان گفت: امسال با برنامه‌ریزی انجام شده ظرفیت پرورش ماهی در قفس در آب‌های استان بوشهر به ۱۰ هزار تن افزایش می‌یابد.

به گزارش " بوشهر 24" ؛ محمدتقی منوچهری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر، با اشاره به فعال بودن مزارع پرورش میگو در سواحل استان بوشهر اظهار داشت: امسال در راستای میگوی پرورشی 300 مزرعه در استان در قالب 10 سایت پرورشی فعال شده است.

وی، از ذخیره سازی بچه میگو در استخرهای پرورشی خبر داد و بیان کرد: امسال افزون بر 2 میلیارد قطعه بچه میگو در استخرهای پرورشی ذخیره سازی می‌شود که تولید میگوی پرورشی در استان بوشهر به 27 هزار تن افزایش می‌یابد.

رئیس جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به اینکه 5 هزار 500 هکتار اراضی ساحلی استان بوشهر به پرورش میگو اختصاص یافته است گفت:  7هزار و 500 هکتار زمین ساحلی استان بوشهر تا سال 1396 برای پرورش میگو واگذار شده که تاکنون 5 هزار و 500 هکتار آن تحت پوشش برنامه‌های پرورش میگو قرار گرفته است.

منوچهری از واگذاری 3 هزار هکتار اراضی ساحلی برای پرورش میگو در سال قبل خبر داد و بیان کرد: امسال یک‌هزار هکتار از اراضی ساحلی برای پرورش میگو و تکمیل زنجیره‌های آن در دست واگذاری است.

وی، به پرورش ماهی در قفس در آبهای استان بوشهر پرداخت و افزود: تاکنون 34 پروانه تاسیس پرورش ماهی در قفس در استان بوشهر با ظرفیت تولید 27 هزار تن ماهی سی‌باس صادر شده است.

رئیس جهاد کشاورزی استان بوشهر افزود: تاکنون برای 2 پروژه با ظرفیت 11 هزار تن پروانه بهره‌برداری صادر شده که سال قبل افزون بر 2 هزار تن ماهی سی‌باس تولید و به بازارهای داخلی و خارجی عرضه شده است.

منوچهری به هدف گذاری امسال برای تولید ماهی در استان پرداخت و تصریح کرد:امسال با برنامه‌ریزی انجام شده ظرفیت پرورش ماهی در قفس در آبهای استان بوشهر به 10 هزار تن افزایش می‌یابد.

خبر گزاری تسنیم/

ارسال نظر