کد خبر : 21048

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر :

سرمایه‌گذاری ۴۹ هزارمیلیارد ریالی در طرح‌های صنعتی استان بوشهر

سرمایه‌گذاری ۴۹ هزارمیلیارد ریالی در طرح‌های صنعتی استان بوشهر

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: ۳۶ فقره جواز تاسیس واحد های صنعتی در استان بوشهر صادر شده است که برای اجرای این طرح ها بالغ بر ۴۹ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری خواهد شد.

به گزارش " بوشهر24" ؛ سیدحسین حسینی‌محمدی بعد از ظهر شنبه در نشست بررسی روند اجرای طرح‌های صنعتی و تولیدی در استان بوشهر، اظهار داشت: با توجه به شعار سال و تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر رونق بخشیدن به تولیدات داخلی، ما نیز در بخش های مختلف صنعتی و معدنی رونق در تولید را جز اولویتها قرار داده ایم.

وی افزود: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته جهت رفع موانع تولید و تسهیل در هرچه بهتر و بیشتر شدن فعالیت واحدهای صنعتی و تولید کارگروه هایی تشکیل شده است.

مدیرکل صنعت و معدن استان بوشهر با اشاره به اینکه در فعال شدن واحد های تولیدی همکاری بانک ها بسیار حائز اهمیت است، تصریح کرد: بالغ بر ۳۶ فقره جواز تاسیس واحد های صنعتی در استان بوشهر صادر شده است که برای اجرای این طرح ها بالغ بر ۴۹ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری خواهد شد.

حسینی محمدی از ایجاد یک هزار و ۲۴۰ شغل جدید با فعالیت ۳۶ واحد صنعتی که جواز آن صادر شده است خبر داد و گفت: با تکمیل و راه اندازی این واحد ها تولید محصولات داخلی افزایش خواهد یافت.

وی همچنین به صدور ۵۹۶ پروانه بهره برداری صنعتی در استان اشاره کرد و گفت: این واحد ها نیز بالغ بر ۲۱ هزار میلیارد تومان سرمایه گزاری و اشتغال ۲۸ هزار و ۷۹۸ نفر انجام خواهد شد.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر در ادامه بیان کرد: صنایع شیمیایی، نفت و گاز و پتروشیمی، مواد غذایی و بهداشتی، کانی فلزی و غیر فلزی و غیره از جمله تولیدان این واحد ها خواهد بود.

حسینی محمدی گفت: طبق برنامه های این سازمان برای رونق بخشی به تولید پیش بینی می شود تا پایان سال بالغ بر ۱۵۰ جواز تاسیس طرح های صنعتی با سرمایه گذاری بالغ بر ۷ هزارو ۵۰۰ میلیارد ریال انجام شود که موجب اشتغال ۲هزارو ۷۰۰ نفر می‌گردد.

وی همچنین در حوزه صدور پروانه بهره برداری صنعتی نیز خاطر نشان کرد: پیش بینی می شود تا پایان سال ۴۰ واحد صنعتی با سرمایه گذاری ۲۶۰ هزار میلیارد ریالی و همچنین اشتغال ۱۱ هزار نفر در استان بوشهر انجام شود.

خبر گزاری مهر/

ارسال نظر