کد خبر : 21049

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر:

محیط زیست شهرستان جم به زیست بوم پاک و جذاب تبدیل شود

محیط زیست شهرستان جم به زیست بوم پاک و جذاب تبدیل شود

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر گفت: در بحث محیط زیست، باید سیستم زیست بوم جم به زیست بوم پاک و جذاب تبدیل شود در این در این راستا نیز باید از ظرفیت متخصصان توانمند جم استفاده کرد.

به گزارش " بوشهر 24"؛ آیت الله صفایی بوشهری بعد از ظهر شنبه در آیین تودیع و معارفه امام جمعه شهر جم با بیان اینکه باید اشتغال پایدار جوانان فراهم شود، اظهار داشت: شهرستان جم دارای جوانانی توانمند است که باید از این ظرفیت، متناسب با اشتغال منطقه استفاده کرد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به اینکه دو نیاز مهم شهرستان جم تامین و مدیریت آب است، افزود: اقدامات خوبی برای تکمیل پروژه آب سیراف به جم انجام شده است که امیدوارم تا نیمه اول سال جاری نواقص طرح رفع شود.

وی در ادامه تصریح کرد: شهر جم از لحاظ مبلمان شهری نسبت به گذشته تغییر کرده اما در مدیریت زیبا سازی و مبلمان شهری با شرایط آرمانی فاصله زیادی دارد.

امام جمعه بوشهر گفت: جم دارای ظرفیت های فوق العاده ای است که نیاز به طراحی دانشی دارد تا جم را به عنوان مرکز توسعه فضای سبز با اکوسیستم دانشی معرفی بشود.

صفایی بوشهری با بیان اینکه در بحث محیط زیست، باید سیستم زیست بوم جم به زیست بوم پاک و جذاب تبدیل شود، بیان داشت: در این راستا باید از ظرفیت متخصصان توانمند جم استفاده کرد.

وی با ابراز امیداوری از اتمام اجرای اتوبان جم- فیروز آباد، افزود: در مورد فرودگاه جم لازم است یک نشست با حضور فرماندار، استاندار و شرکت های نفتی جهت رایزنی با وزیر نفت برای احیافرودگاه این شهرستان انجام شود.

وی خاطر نشان کرد: اینکه گفته شود در مسافت یک ساعتی این فرودگاه، فرودگاه دیگری وجود دارد دلیل مناسبی برای تعطیلی نیست، چرا که مشابه فاصله این دو فرودگاه در جاهای دیگر کشور هم وجود دارد و هر دو شهر به فاصله کوتاه، فرودگاه مجزا دارند.

صفایی بوشهری با بیان اینکه تیم پارس جنوبی جم تبلیغ و برند خوبی برای استان و شهرستان است، افزود: در آخرین هفته لیگ برتر تمام ایران متوجه شهرستان جم بودند، این تیم از نظر ورزشی و اجتماعی بسیار ارزشمند است.

وی با اشاره به اینکه ورزش دلیل سالم ماندن و نشاط اجتماعی جامعه است، مطرح کرد: حجم بالایی از جمعیت شهرستان جم مرتبط با ورزش هستند، وجود تعداد زیادی جوان ورزشکار در این شهرستان نشان از ظرفیت های بزرگ ورزشی این شهر است.

امام جمعه بوشهر ادامه داد: باید یک ساختار جهت رفع مشکلات این تیم فراهم شود، همانطور که در سایر استان ها، مراکز صنعتی خصوصی و نیمه خصوصی به تیم ها کمک می کنند، در این شهرستان نیز باید به همین صورت انجام شود.

وی یادآور شد: طبیعی است که صنایع دولتی، حسب قانون نمی توانند تیم داری حرفه ای کنند اما از باب پیوست های فرهنگی اجتماعی می توانند کمک کنند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه مدیران در حمایت از تیم پارس همت کنند، عنوان کرد: امیدواریم از این طریق مشکلات تیم پارس جنوبی جم نیز حل گردد تا کادر فنی دغدغه ای غیر از ورزش نداشته باشند.

وی گفت: مسئولان تیم پارس جنوبی جم و دیگران در بحث تیم با بنده ارتباط دارند اما برای رفع اصولی مشکل تیم باید ساختار ایجاد شود.

صفایی بوشهری تصریح کرد: امام جمعه جدید اقدامات ناتمام حجت الاسلام گنجی را ادامه دهد.

خبر گزاری مهر/

ارسال نظر