کد خبر : 21050

۲۰۴ میلیارد تومان به حساب دهیاری های استان بوشهر واریز شد

۲۰۴ میلیارد تومان به حساب دهیاری های استان بوشهر واریز شد

مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری بوشهر گفت : در سال گذشته ۲۰۴ میلیارد تومان از محل ارزش افزوده به حساب دهیاری های استان واریز شده است.

به گزارش " بوشهر 24" ؛ فاطمه دهقان صبح شنبه در گردهمایی شهرداران و دهیاری‌های شهرستان دشتی اظهار داشت: در سال گذشته اقدامات خوبی توسط دهیاران صورت گرفته و افتخاری که این دفتر در سطح کشور کسب کرده با همراهی و همدلی همه دهیاران استان بوشهر بوده است.

وی بر ضرورت تسریع در روند پروژه‌های هفته دولت تاکید کرد و گفت: دهیاران در روند پروژه‌های هفته دولت تسریع کنند و تلاش نمایند این پروژه تا هفته دولت تکمیل و آماده بهره برداری باشند.

دهقان از تشکیل کمیته بحران آب در سطح استان خبر و ادامه داد: در هفته گذشته نیز جلسه با حضور مدیران آب و مسئولین شهرستان‌های دشتی و تنگستان برگزار شد که تصمیمات خوبی در این زمینه گرفته شده است.

وی ادامه داد: ساماندهی پسماند روستایی در دستور کار قرار گرفته و پیگیری‌های خوبی نیز از طریق اداره کل محیط زیست و سازمان برنامه بودجه صورت گرفته است.

دهقانی تصریح کرد: سفرهای آموزشی دهیاران در دستور کار است و پیش بینی شده تا پایان سال دوره‌های آموزشی انجام بگیرد و در همین راستا نیز تفاهم نامه با دانشگاه پیام نور در این خصوص منعقد شده است.

مدیرکل دفتر امور روستایی بر ضرورت اجرای طرح‌های اشتغالزا در سطح روستاها تاکید کرد و ادامه داد: تسهیلات کم بهره حداکثر تا مبلغ ۱۰ میلیارد ریال بدون سود و ضمانت جهت اجرای طرح‌های اشتغالزا پرداخت می‌شود که می‌طلبد دهیاران ۲۰ درصد مبلغ مورد نظر را تأمین کنند.

وی ادامه داد: به زودی جهت بررسی مشکلات مخابراتی در سطح روستاها تیمی به تمامی روستاهای استان اعزام و از نزدیک مشکلات آنها را بررسی می‌کنند.

خبر گزاری مهر/

ارسال نظر