کد خبر : 21054

مسؤولین استان از شهرداری‌ها بیشتر حمایت کنند

مسؤولین استان از شهرداری‌ها بیشتر حمایت کنند

نماینده شهرداران استان بوشهر در سازمان همیاری شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: مسؤولین استان با توجه به توقعات به حق مردم از شهرداری‌ها حمایت بیشتری داشته باشند.

به گزارش " بوشهر 24" ؛  محمدحسن محمدی در همایش گرامیداشت روز دهیاری‌ها و شهرداری‌ها اظهار داشت: شهرداری‌ها نقش مهمی در توسعه کشور و گسترش عرصه‌های مدنی و فرهنگی در شهرها دارند، البته پیچیدگی‌های کالبدی و اجتماعی مشکلی است که پیش روی تمام شهرداری‌ها وجود دارد.

شهردار برازجان تاکید کرد: امروز مردم و شهروندان از مدیریت شهری تنها فعالیت عمرانی نمی‌خواهند بلکه انتظار اقدامات فرهنگی، اجتماعی و ورزشی نیز دارند و شهرداری را به عنوان مدیر شهر پذیرفته‌اند.
 
وی خاطرنشان کرد: هنگامی که مردم می‌بینند مدیریت شهری و اجرایی در کار فرهنگی ورود کرده و در کنار شهروندان در سطح محلات حضور دارند، مشارکت آنان در امور شهرداری‌ها بالا می‌رود.

محمدی ادامه داد: همچنین نشاط اجتماعی در شهر زیاد شده و امید به زندگی و آینده مردم بالا می‌رود و در نهایت احساس تعلق آنها نسبت به شهر و پروژه‌های شهری چند برابر می‌شود و خود را در کنار شهرداری و شهرداری را در کنار خود احساس می‌کنند. 

وی با تاکید بر اهمیت اقدامات فرهنگی و اثرات کاربردی آن اضافه کرد: در این عرصه، مردم فعالیت شهرداری را به عینه می‌بینند وقتی مردم احساس کردند که شهرداری‌ها در کنار آنان در عرصه‌های اجتماعی فعال هستند، مشارکتشان در امورات شهری بهبود یافته و در نتیجه شهروندان نیز در ارتقاء و بهبود مبلمان شهری مشارکت کرده، نگاه آنها به مدیریت شهری مهربان می‌شود.

نماینده شهرداران استان بوشهر در سازمان همیاری شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با بیان اینکه انتظار ما از مسؤولان این است که در کنار مدیریت شهری باشند، گفت: نتیجه تمام این اتفاقات تبدیل شهر به عنصری است که شهروند نسبت به آن احساس تعلق خاطر می‌کند.

محمدی از مسؤولین استانی خواست با توجه به توقعات به حق مردم از شهرداری‌ها حمایت بیشتری داشته باشند.

خبر گزاری فارس/

ارسال نظر