کد خبر : 21056

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خبرداد:

مشارکت حد اکثری بوشهری ها در طرح ملی کنترل فشار خون

مشارکت حد اکثری بوشهری ها در طرح ملی کنترل فشار خون

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: با اجرای طرح ملی کنترل فشار خون در استان بوشهر بیش از ۳۰۰ هزار نفر در استان در این طرح شرکت کردند که این میزان مشارکت بالایی را نشان می دهد.

به گزارش " بوشهر 24" ؛ سعید کشمیری ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طرح ملی کنترل فشار خون بالا از ۲۷ اردیبهشت ماه سال جاری همزمان با دیگر استان‌های کشور در استان بوشهر نیز آغاز شد.

وی با بیان اینکه این طرح برای افراد بالای ۳۰ سال تدوین شده است، افزود: طبق آمار میزان افراد بالای ۳۰ سال بیش از ۵۰۰ نفر است و تا کنون در این طرح بیش از ۳۹۴ هزار نفر شرکت کردند که نشان از مشارکت خوب مردم استان در این طرح است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر با عنوان اینکه اکنون ۸۰ درصد جامعه هدف ما در استان در این طرح شرکت کرده اند، خاطر نشان کرد: برگزاری این طرح با هدف ارتقا آگاهی عمومی و حساس سازی جامعه اجرا شده است.

کشمیری عنوان کرد: کم تحرکی، رژیم غذایی نا مناسب، سابقه خانوادگی، دیابت و خورد نمک از عواملی است که انسان را در معرض فشار خون بالا قرار می‌دهد و تنها راه حل مقابله با آن اصلاح سبک زندگی است.

وی تصریح کرد: طبق آمار بیشترین میزان مرگ و میر را بیماری‌ها غیر واگیر و یا مزمن تشکیل می‌دهد که این عوامل ریشه در سبک زندگی و تغذیه و عادات مردم دارد.

خبر گزاری مهر/

ارسال نظر