کد خبر : 21058

استان بوشهر کارنامه درخشانی در مبارزه با استعمار و استکبار دارد

استان بوشهر کارنامه درخشانی در مبارزه با استعمار و استکبار دارد

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر گفت: این استان در عرصه حماسی دارای کارنامه درخشانی در مبارزه با استعمار و استکبار دارد که در این عرصه‌ها دارای شهدای گرانقدری است.

به گزارش " بوشهر 24" ؛ سردار علی رزمجو ظهر امروز در جمع دهیاران، شهرداران و بخشداران استان بوشهر با قدردانی از خدمات ارزنده دهیاران و شهرداران در توسعه عمران و آبادانی در شهرها و روستاهای استان بوشهر اظهار داشت: با تلاش این عزیزان شاهد توسعه و پیشرفت همه جانبه در اقصی‌نقاط استان بوشهر هستیم که خدمات دهیاران و شهرداران قابل تقدیر است.

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر، با اشاره به اینکه کنگره شهدای استان‌ها هر 10 سال یکبار به صورت ملی در استان‌ها برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: کنگره سرداران و دوهزار شهید استان بوشهر حدود 14 سال پیش در مرکز استان برگزار شد و در سال گذشته برگزاری این کنگره با هماهنگی امام جمعه، استاندار و دیگر مسؤولان استان بوشهر آغاز شد.

وی از تشکیل دو ستاد برای برگزاری کنگره سرداران و دوهزار شهید استان بوشهر خبر داد و تصریح کرد: دو ستاد  شورای سیاست‌گذاری به ریاست نماینده ولی فقیه در استان و ستاد اجرایی کنگره سرداران و دوهزار شهید به ریاست استاندار بوشهر تشکیل شد.

 رزمجو با اشاره به تشکیل 20 کمیته کنگره سرداران و دوهزار شهید استان بوشهر افزود: یکی از راه‌هایی که سبب ماندگاری و اقتدار مکتب حیات‌بخش اسلام، اهداف و آرمان‌های امام راحل، شهدای والامقام و انقلاب اسلامی می‌شود، زنده نگه داشتن روحیه شهادت‌طلبی، ایثار و فداکاری است.

وی،تجلیل  و گرامیداشت رشادت شهدای راه حق و حقیقت، را مورد اشاره قرار داد و گفت: ارج گذاشتن به پویندگان راه حق و حقیقت زمینه نشاط، زنده، پویا و جامعه را فراهم می‌کند.

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر با بیان اینکه مشعل فروزان شهید و شهادت همیشه در جامعه پرتوافشانی دارد، افزود: باید در یک شرایط ویژه تابش این مهم در جامعه مضاعف شود که در برگزاری کنگره و یادواره شهداء محقق می‌شود.

 رزمجو زمان برگزاری کنگره سرداران و دوهزار شهید استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد:  قرار است اجلاسیه نهایی این کنگره با همکاری همه‌جانبه نیروهای کشوری، لشکری و شورای سیاست‌گذاری در دی‌ماه امسال برگزار شود.

وی، پیشینه تاریخی استان بوشهر در عرصه حماسه و ایثار را مربوط به دو قرن پیش دانست و افزود: استان بوشهر در عرصه حماسی دارای کارنامه درخشانی در مبارزه با استعمار و استکبار دارد که در این عرصه‌ها دارای شهدای گرانقدری است.

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر با تاکید بر همکاری شهرداران و دهیاران در شهدایی شدن فضای شهرها و روستاهای استان بوشهر بیان کرد: انتظار می‌رود همه شهرداران و دهیاران در عرصه برگزاری کنگره سرداران و دوهزار شهید استان بوشهر همکاری و فضای فرهنگ شهید، شهادت، ایثار، مقاومت و حماسه آفرینی را در استان طنین‌انداز کنند.

 رزمجو عطرآگین شدن فضای شهرها و روستاها به عطر شهداء را از دیگر انتظارت از دهیاران و شهرداران استان بوشهر دانست و تصریح کرد: نام‌گذاری محلات، میدان، خیابان‌ها و معابر و نصب تندیس شهدای شاخص در شهرها و روستاها باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد.

خبر گزاری فارس/

ارسال نظر