کد خبر : 21071

مشتری مزاحمی که برادر شوهر شاکی از آب درآمد

مشتری مزاحمی که برادر شوهر شاکی از آب درآمد

رئیس پلیس فتا استان بوشهر گفت:طرح موضوع از سوی شاکی، برخورد عقلانی همسرش و پیگیری پلیس فتا در پرونده مزاحمت اینستاگرامی موجب پایان یافتن این اهانت اینترنتی شد.

به گزارش " بوشهر 24" ؛سرهنگ مهدی قاسمی ظهر امروز در جمع خبرنگاران  اظهار داشت:  چندی قبل خانمی با مراجعه به پلیس فتا برای رهایی از پیام‌های توهین‌آمیز دریافتی از پروفایلی ناشناس در شبکه‌ اجتماعی اینستاگرام اقدام به تشکیل پرونده قضایی کرد.

رئیس پلیس فتا استان بوشهر بیان کرد: با توجه به ارائه مستندات توسط شاکی پرونده و بررسی پروفایل متهم و اقدامات تخصصی صورت گرفته توسط کارشناسان پلیس فتا مشخص شد ، متهم با استفاده از بستر شبکه‌ اجتماعی اینستاگرام و ارسال کامنت‌هایی که در زیر هر پُست شاکی پرونده را مورد تمسخر و بی‌احترامی قرار داده و اقدام به توهین به وی کرده است.

وی عنوان داشت: کارشناسان این پلیس جهت مشخص شدن زوایای پنهان این پرونده ، تحقیقات گسترده را آغاز کردند که در نهایت مشخص شد شاکی پرونده برای فروش بیشتر اجناس مغازه از طریق تبلیغات مارکتینگ اقدام به تبلیغ اجناس نموده که زیر هر پُستی که در این صفحه بارگزاری می‌نماید شخصی ناشناس وی را مورد اهانت قرار داده و موجب شده که وجهه اجتماعی شاکی در میان فالوورها و خانواده‌اش مخدوش گردد.

قاسمی در ادامه به اهانت‌های فرد مذکور برای رسیدن به اهداف خود اشاره کرد و گفت: این مجرم سایبری با ترفندها و پوشش‌های خاص اقدام به پنهان‌سازی هویت خود کرده بود.

این مقام مسؤول تصریح کرد : با توجه به حساسیت پرونده، کارشناسان این پلیس با بررسی ادله ارائه شده توسط شاکی و اقدامات تخصصی و نحوه عملکرد وی در شبکه‌های اجتماعی، این فرد را مورد شناسایی قرار داده و با هماهنگی مقامات قضایی احضار گردید.

وی در راستای انگیزه این بزه‌کار اینترنتی گفت: در تحقیقات مقدماتی وی منکر هر گونه  جرم انتسابی شده و با سخنان گمراه‌‌کننده قصد فریب پلیس را داشت که با هوشیاری کارشناسان پلیس فتا و در مواجه شدن با مدارک، مستندات و ادله دیجیتال انکارناپذیر جمع‌آوری شده لب به سخن گشود و به بزه ارتکابی اعتراف و خود را برادر شوهر شاکی معرفی و انگیزه‌اش را مخالفت با اشتغال شاکی بیان نمود که در نهایت متهم جهت تصمیم‌گیری قضایی به دادسرا معرفی گردید.

رئیس پلیس فتا استان بوشهر با بیان اینکه تجاوز به حریم شخصی افراد، افشای اسرار آنها در فضای مجازی و اهانت و نشر اکاذیب نسبت به دیگر کاربران جرم است، گفت: این موارد از نظر قانون‌گذاران جرم تلقی شده و با خاطیان برابر قانون برخورد خواهد شد.

 قاسمی در انتها با معرفی سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir از کاربران درخواست کرد: از مطالب آموزشی این سایت استفاده کنند و در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک و مجرمانه آن را از طریق لینک سامانه پاسخگویی به فوریت‌های سایبری، با ما در میان بگذارند.

خبر گزاری فارس/

ارسال نظر