کد خبر : 21072

نمایشگاه عفاف و حجاب در بوشهر برپا شد

نمایشگاه عفاف و حجاب در بوشهر برپا شد

به مناسبت هفته عفاف و حجاب نمایشگاهی به این مناسبت ظهر امروز در مجتمع فرهنگی هنری ۹ دی بوشهر برپا شد.

به گزارش " بوشهر 24" ؛ مدیرکل امور اجتماعی استانداری بوشهر در آیین  بازگشایی نمایشگاه عفاف و حجاب در بوشهر اظهار داشت: بر اساس تصمیم کارگروه حجاب و عفاف استانداری بوشهر امسال نمایشگاهی با این عنوان هم‌زمان با گرامیداشت این هفته در همه شهرستان‌های استان برپا می‌شود.

عباس برزگرزاده بیان کرد: بیش‌ترین رویکرد کارگروه حجاب و عفاف استان امسال بر مفهوم عفاف است و تلاش می‌شود که به جامعه تفهیم شود حجاب تنها مخصوص زنان نیست بلکه جامعه به مردان عفیف نیز نیاز دارد.

وی تصریح کرد: برگزاری شب‌شعر، کارگاه‌های معرفت افزایی، مشاوره و تخصصی در خصوص حجاب و عفاف ازجمله برنامه‌های این هفته در استان بوشهر است که تلاش می‌شود در قالب این برنامه‌ها مفهوم حجاب با مفاهیم مدل روز انطباق یابد.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری بوشهر خاطرنشان کرد: تقویت باورهای دینی و عفت درونی مردم در اولویت برنامه‌های دستگاه‌های فرهنگی و اجتماعی استان بوشهر قرار دارد.

مدیر اجرایی نمایشگاه عفاف و حجاب نیز بابیان اینکه این نمایشگاه در قالب ۱۰ غرفه پوشاک حجاب و ملزومات آن، طراحی و دوخت مانتوها و چادر با همکاری سازمان‌ها و نهادها، دانشکده الزهرا و فنی و حرفه‌ای برپاشده است اظهار داشت: هدف از برپایی نمایشگاه حجاب و عفاف را آشنایی جوانان و نوجوانان در گام دوم انقلاب با شیوه‌های نوین در این بخش است.

زهرا کشاورزنیا بیان کرد: محصولات نمایشگاه حجاب و عفاف بوشهر با ۴۰ درصد تخفیف در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌گیرد.

بیست و یکم تیرماه سالروز قیام مردم مشهد علیه کشف حجاب به عنوان روز عفاف و حجاب نام‌گذاری شده است و در این روز رضاخان پهلوی مردم معترض به کشف حجاب را در مسجد گوهرشاد به خاک و خون کشید در همین راستا نمایشگاهی با این عنوان در مجتمع فرهنگی هنری ۹ دی بوشهر برپا شد.

در تقویم رسمی کشور از ۱۵ تا ۲۱ تیرماه به عنوان هفته حجاب و عفاف نام‌گذاری شده و به این مناسبت مراسم‌ها و کارگاه‌های مختلفی با مشارکت همه قشرها در بحث حجاب و عفاف برگزار می‌شود که برپایی چنین نمایشگاهی بخشی از برنامه‌های این هفته به شمار می‌رود.

خبر گزاری فارس/

ارسال نظر