کد خبر : 21073

۵۰۰۰ فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد استان بوشهر ایجاد می‌شود

۵۰۰۰ فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد استان بوشهر ایجاد می‌شود

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر، ایجاد اشتغال خانواده‌های مددجو را در اولویت برنامه‌ها دانست و گفت: در این راستا امسال ۵ هزار فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد استان بوشهر ایجاد می‌شود.

به گزارش" بوشهر 24" ؛ احمد لطفی ظهر امروز در آئین انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین کمیته امداد و سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر در راستای ایجاد اشتغال مددجویان کمیته امداد استان اظهار داشت: در راستای تحقق بخشید به اهداف عالیه نظام مقدس برای حمایت از اقشار کم درآمد و ایجاد اشتغال و توانمندی‌سازی آنها، تفاهم‌نامه کمیته امداد استان بوشهر و سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منافع طبیعی استان بوشهر منعقد شده است.

وی ویژگی‌های این تفاهم‌نامه را برشمرد و با بیان اینکه خدمات گوناگون مشاوره‌ای و توسعه روستایی بر اساس این تفاهم‌نامه ارائه می‌شود افزود: در این تفاهم نامه همکاری متقابل در خصوص ارائه خدمات آموزشی، مشاوره‌ای و فنی لازم به منظور برخورداری افراد تحت پوشش کمیته امداد و شرکت‌های خدمات مشاوره‌ای ، فنی و مهندسی بخش کشاورزی دارای ایده‌های نو از تسهیلات و خدمات کمیته امداد برای توسعه روستایی و ایجاد اشتغال پایدار قید شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر، شناسایی طرح‌های کشاورزی برای ایجاد زنجیره ارزش تولیدات را از دیگر کارکردهای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر در قالب این تفاهم نامه دانست.

لطفی ارائه مشاوره فنی و تهیه طرح‌های توجیهی متقاضیان اجرای پروژه‌های کشاورزی را از دیگر ظرفیت‌های این تفاهم‌نامه برشمرد و خاطر نشان کرد: ایجاد زمینه لازم برای حضور کارشناسان در کلاس‌های آموزشی برای مددجویان کمیته امداد استان بوشهر به همراه شکل گیری کارگروه تخصصی مشترک برای بررسی طرح‌ها و ایده‌های نو در این تفاهم نامه به خوبی مشهود است.

وی با تاکید بر ارائه بسته‌های تشویقی در قالب حمایت از کارفرمایان در مناطق روستایی و شهری در ایجاد درآمد پایدار برای مددجویان کمیته امداد گفت: امسال 50 درصد مشاغلی که ایجاد می‌شود از طریق طرح راهبری شغلی است.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با بیان اینکه  طرح راهبری شغلی یک الگوی کارآفرین محور است خاطرنشان کرد: در این الگو تعدادی از افراد بیکار را به‌کارآفرین معرفی می‌کنیم تا برای آن‌ها شغل ایجاد کند.

لطفی ایجاد اشتغال خانواده‌های مددجو را در اولویت برنامه‌ها دانست و  تصریح کرد: در این راستا امسال 5 هزار فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد استان بوشهر ایجاد می‌شود که 2500 شغل آن از طریق راهبری شغلی است.

وی عنوان کرد: در این طرح راهبران شغلی همه مراحل ایجاد اشتغال برای یک مددجو از جمله شناسایی و استعدادسنجی، مشاوره، انتخاب طرح، پیگیری وصول و پرداخت تسهیلات، اجرای طرح و در نهایت بازاریابی محصولات را بر عهده می‌گیرند.

خبر گزاری تسنیم/

ارسال نظر