کد خبر : 21074

سند توسعه اجتماعی استان بوشهر تدوین شد

سند توسعه اجتماعی استان بوشهر تدوین شد

رئیس دانشگاه پیام نور استان بوشهر گفت: گفت: سند توسعه اجتماعی استان بوشهر توسط دانشگاه پیام نور تدوین شد و اهالی فرهنگ و هنر می‌توانند با مطالعه آن در تکمیل این سند یاری کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، محندرضا بحرانی ظهر امروز در کارگاه توسعه اجتماعی با تاکید برنشاط اجتماعی، با اشاره به اینکه نشاط اجتماعی یکی از نیازهای ضروری جامعه امروز است اظهار داشت: باید همه دستگاه‌ها در راستای ایجاد نشاط اجتماعی، اقدامات مختلف فرهنگی و آموزشی لازم انجام دهند.

وی، نشاط اجتماعی را از مؤلفه‌های رفاه اجتماعی دانست و تاکید کرد:اگر مردم جامعه احساس نشاط، خشنودی و رضایت‌مندی نکنند، نمی‌توان آن جامعه را توسعه‌ یافته تلقی کرد که این مهم نشان‌دهنده اهمیت نشاط و شادابی در جامعه است.

رئیس دانشگاه پیام نور استان بوشهربا بیان اینکه سند توسعه اجتماعی استان توسط دانشگاه پیام نور تدوین شده است خاطر نشان کرد: اهالی فرهنگ و هنر استان می توانند با مطالعه آن تدوینگران  این سند را درتکمیل آن یاری کنند زیرا تدوین چنین سندهایی هنگامی به ثمر بخش است که اقشار مختلف که تاثیرگذاری درجامعه دارند در عملیاتی کردن آن مشارکت داشته باشند.

بحرانی با اشاره به اینکه نشاط اجتماعی فقط با برگزاری جشن محقق نمی‌شود افزود:ما  نشاط اجتماعی را  فقط در قالب جشن و تجمع‌های مختلف دیده‌ایم در صورتیکه نشاط اجتماعی می‌تواند پیامد یک رفتار احساسی و یا پیامد اندیشه‌ای باشد که این نشاط را ایجاد می‌کند.

وی استفاده از هنر  در هردو بعد انگیزش نشاط اجتماعی را  یک ضرورت دانست و تاکید کرد: یکی از معضلات جامعه غلبه هیجان برتفکر است به شکلی که در موضوعات معمولی نیز هیجانی برخورد می‌کنیم  و استفاده از هنر  در هردو بعد انگیزش نشاط اجتماعی می‌تواند کارساز باشد زیرا هم پالایش هیجان و فرصت برای ارتقا شرایط هیجانی را فراهم می‌کند و هم اینکه هیجان را مبتنی برعقلانیت می‌کند و این موضوع سبب نشاط بادوام جامعه است.

بحرانی بیان کرد:بخش زیادی از مشکلات جامعه ما مربوط به کمبود نشاط درجامعه است و هنرمندان می‌توانند با ایجاد یک کارهنری خلاقانه و ماندگار سبب افزایش شادابی و نشاط جامعه شوند.

کارگاه آموزشی: توسعه اجتماعی با تاکید برنشاط اجتماعی به میزبانی دانشگاه پیام نور بوشهر وبا حضور هنرمندان و اهالی فرهنگ استان بوشهر برگزار شد

خبر گزاری تسنیم/

ارسال نظر