کد خبر : 21085

یک واحد تولیدی بتن غیراستاندارد در «کنگان» پلمب شد

یک واحد تولیدی بتن غیراستاندارد در «کنگان» پلمب شد

رئیس اداره استاندارد شهرستان کنگان از پلمب یک واحد تولیدی بتن آماده به دلیل نداشتن پروانه استاندارد و عدم‌رعایت موارد استاندارد در این شهرستان خبر داد.

مصطفی رامشی ظهر امروز در گفت و گو با خبرنگار فارس در شهرستان کنگان اظهار داشت: بازرسان و ناظران این اداره در جریان بازرسی از واحدهای تولید فراورده‌های مشمول استاندارد اجباری، یک واحد تولیدی بتن آماده را به دلیل نداشتن پروانه استاندارد و عدم‌رعایت موارد استاندارد در این شهرستان پلمپ کردند.

رئیس اداره استاندارد شهرستان کنگان ادامه داد: این واحد تولیدی پس از دادن اخطارهای لازم در خصوص رفع نواقص و عدم دریافت پروانه استاندارد اجباری پلمپ شد.

وی بیان کرد: استانداردسازی محصولات و تولیدات مصالح ساختمانی ضروری بوده و اقدامات لازم در زمینه معرفی واحدهای تولید بتن آماده غیراستاندارد در سطح شهرستان در حال انجام است.

رامشی یادآور شد: شاخص کیفیت ساختمان‌ها را می‌توان بر حسب نوع سازه و کیفیت مصالح ساختمانی به کار رفته در آن‌ها مورد ارزیابی قرار داد و این مهمترین عامل مقاومت و ایستایی ساختمان‌ها در مقابل عوامل خارجی و تهدیداتی مانند زلزله است.

وی  هرگونه تولید و عرضه مصالح ساختمانی غیراستاندارد را خیانت در حق مردم و مصرف کنندگان برشمرد و عنوان کرد: اداره‌ استاندارد با جدیت، با متخلفان و تولیدکنندگان محصولات فاقد کیفیت برخورد می‌کند.

خبر گزاری فارس/

ارسال نظر