کد خبر : 21092

یک پنجم صادرات کشور از طریق گمرکات بوشهر است

یک پنجم صادرات کشور از طریق گمرکات بوشهر است

معاون توسعه مدیریت و منابع گمرک ایران گفت: استان بوشهر با داشتن 14 گمرک از ظرفیت بالایی برخوردار است که از 10 میلیارد دلار صادرات کالا در سه ماه نخست امسال یک پنجم آن به میزان 2 میلیارد دلار مربوط به گمرکات استان بوشهر است.

به گزارش " بوشهر 24" ؛ احمد ذاکری ظهر امروز در مراسم  تکریم و معارفه مدیرکل گمرک و ناظر گمرکات استان بوشهر، اظهار داشت: گمرک در عرصه تجارت و روابط اقتصادی از جایگاه مهمی و در این راستا استان بوشهر از ظرفیت بالایی برخوردار است.

معاون توسعه مدیریت و منابع گمرک ایران ابراز کرد: استان بوشهر با داشتن 14 گمرک  از ظرفیت بالایی برخوردار است که از 10 میلیارد دلار صادرات کالا در سه ماه نخست امسال یک پنجم آن به میزان 2 میلیارد دلار مربوط به گمرکات استان بوشهر است.

ذاکری در خصوص صادرات و واردات دوران تحریم گفت: تحریم علیه ایران چیز تازه‌ای نیست که بر کشور حاکم شده باشد چراکه در 40 سال پیروزی انقلاب اسلامی، دشمنان این موارد همواره علیه ملت ایران اعمال کرده‌اند. در 40 سال گذشته انواع توطئه‌ها شامل جنگ نظامی، جنگ اقتصادی و دسیسه‌های دیگر دشمنان علیه ملت ایران اعمال کرده‌اند که ملت ایران در این عرصه‌ها سرافراز بیرون آمده است.

وی از رتبه نخست گمرک ایران در کشف و مبارزه با مواد مخدردر دنیا خبر داد و خاطر نشان کرد: با تجهیز گمرکات به  امکانات و فناوری‌های نوین ضمن تسریع در ترخیص کالا جایگاه مهمی در مبارزه با مواد مخدر دارد به‌گونه‌ای که گمرک ایران در کشف و مبارزه با مواد مخدر در دنیا رتبه نخست دارد.

معاون توسعه مدیریت و منابع گمرک ایران با تاکید بر مبارزه قاطع با قاچاق کالا تصریح کرد: گمرک ایران علاوه بر اینکه در مبارزه و کشف انواع مواد مخدر در جهان بهترین عملکرد داشته در عرصه مبارزه با قاچاق کالا هم در جهان رتبه دوم دارد.

معاون توسعه مدیریت و منابع گمرک ایران با اشاره به جایگاه استان  بوشهر در عرصه خدمات گمرکی بیان کرد: استان بوشهر با داشتن 4 حوزه نظارتی در کشور نشان از ظرفیت بالای آن در عرصه تجارت است.

وی با بیان اینکه در شرایط سخت باید همه در کنار هم باشند تا شرایط تجارت برای فعالان اقتصادی در رونق تولید تسهیل شود، افزود: فعالان اقتصادی حوزه اقتصاد و تجارت خوشنام می‌توانند تا تاریخ  7 مرداد ماه از تسهیلات ویژه و ضمانت‌های بانکی حتی در موضوع ارزش افزوده برخوردار شوند.

وی گمرک بوشهر را از گمرکات فعال در کشور دانست و خاطر نشان کرد: گمرک بوشهر تنها گمرکی در کشور است که تمام رویه‌های گمرکی با تمام توان انجام می‌دهد.

در این آیین ضمن معرفی بهروز قره‌بیگی به عنوان ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک بوشهر از خدمات منصور بازیار قدردانی شد.

خبر گزاری فارس/

ارسال نظر