کد خبر : 21095

سلامت 5300 دانش‌آموز تنگستانی سنجش می‌شود

سلامت 5300 دانش‌آموز تنگستانی سنجش می‌شود

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان : در جهت اطمینان از سلامت دانش‌آموزان و شناسایی اختلالات احتمالی در سلامتی آنان ، سنجش سلامت برای پنج هزار و 300 دانش آموز تنگستانی انجام می‌گیرد.

به گزارش " بوشهر 24" ؛ عادل مقدس  ظهر امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در شهرستان تنگستان اظهار داشت : دانش آموزان کلاس‌های اول ، چهارم ، هفتم و نهم ، گروه‌های هدف این طرح به شمار می‌روند که می‌توانند خدمات بهداشتی را در مراکز تحت پوشش بهداشت و درمان به صورت رایگان دریافت کنند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان، افزود : در صورتی که در پایش و ارزیابی‌های صورت گرفته، دانش‌آموزی به عنوان در معرض خطر سلامتی تشخیص داده شود ، ضمن ارائه آموزش‌های لازم به دانش‌آموز و سرپرست او ، برای انجام اقدامات لازم به مرکز خدمات جامع سلامت  ارجاع داده می‌شود.

وی بیان داشت : اطلاعاتی که پس از سنجش سلامت دانش آموزان استخراج می‌شود، کمک شایانی به رفع اختلالات سلامتی آنان قبل از ورود به مدرسه خواهد کرد ، ضمن اینکه این اطلاعات وضعیت قرارگیری دانش آموزان در شاخص‌های در نظر گرفته شده برای آنها در مدرسه مانند محل قرارگیری در کلاس و ... را مشخص می‌کند.

مقدس تاکید کرد : واکسیناسیون به عنوان یکی از خدمات جاری در شبکه بهداشت و درمان می‌باشد و ضروری است دانش‌آموزان کلاس‌های اول و نهم که به سن شش و  ۱۴ سالگی رسیده‌اند واکسن‌های قطره خوراکی فلج اطفال ، سه‌گانه و دوگانه بزرگسالان را دریافت کنند.

وی مراقبت از نظر فشار خون،  ارزیابی رفتارهای پرخطر، ارزیابی سلامت اجتماعی، ارزیابی سلامت روان، مراقبت از نظر ابتلا به آسم، ارزیابی از نظر وضعیت دهان و دندان ، مراقبت از نظر پوست و مو ، غربالگری تغذیه و پایش رشد ، مراقبت از نظر شنوایی و مراقبت از بینایی را از جمله خدمات ارائه شده در طرح سنجش سلامت دانش‌آموزان ذکر کرد.

خبر گزاری فارس/

ارسال نظر