کد خبر : 21096

محیط‌بانان خط مقدم دفاع از محیط زیست هستند

محیط‌بانان خط مقدم دفاع از محیط زیست هستند

بخشدار بردخون گفت: محیط‌بانان سربازان خط مقدم دفاع از محیط زیست هستند.

به گزارش" بوشهر 24" ؛  علی اخلاقی صبح امروز در دیدار با محیط‌بانان منطقه حفاظت شده مند بردخون اظهار داشت: محیط زیست امانتی ارزشمند و گران‌بها در دست ما است که همه اقشار و گروه‌های انسانی و موجودات زنده از آن بهره می‌برند.

بخشدار بردخون با تأکید بر اینکه محیط‌بانان سربازان خط مقدم دفاع از محیط زیست هستند، افزود: محیط زیست مربوط به زمان خاصی نیست و از گذشته‌ها تا امروز و همیشه، مهم بوده زیرا بدون محیط‌ زیست سالم زندگی دشوار و حتی غیرممکن است که همگان وظیفه دارند از این ثروت خدادادی محافظت کنند.

وی اضافه کرد: فرهنگ حفاظت از محیط زیست باید به یک هنجار اجتماعی تبدیل شود و حفاظت از محیط زیست تنها وظیفه سازمان حفاظت از محیط زیست نباشد و وظیفه‌ای همگانی و ملی قلمداد شود.

اخلاقی با بیان اینکه محیط‌بانان دوست واقعی محیط زیست هستند، گفت: محیط‌بانان می‌خواهند که همه از طبیعت، حیات وحش و تنوع زیستی لذت و بهره ببرند اما متأسفانه شکارچیان غیرمجاز به دنبال لذت و منافع فردی و زودگذر هستند و مردم را از این نعمت خدادادی محروم می‌کنند.

بخشدار بردخون ابراز داشت: محیط‌بانان معلم و الگوی حفاظت از محیط زیست هستند و وظیفه‌ای سنگین بر عهده دارند و سفیران فرهنگی محیط زیست محسوب می‌شوند.

این مقام مسؤول افزود: منطقه حفاظت شده مند و پارک ملی نخیلو به مساحت 56 هزار هکتار در بخش بردخون واقع است که به صورت شبانه‌روزی توسط محیط‌بانان منطقه با همکاری نزدیک مردم در دو پاسگاه حفاظت می‌شود و جانورانی مانند گرگ، شغال، روباه، گربه وحشی، درنا، غاز و انواع پرنده‌ها و حدود هزار رأس آهو در آن‌ها زندگی می‌کنند.

وی همچنین در دیدار با مادر شهید علی کشاورز گفت: منطقه حفاظت شده مند برای پاسداری از محیط زیست دو شهید را تقدیم اسلام و نظام جمهوری اسلامی کرده  که امنیت امروز ثمره ایثار و تلاش این عزیزان است.

اخلاقی از فداکاری خانواده‌های شهدا به‌ویژه در حوزه محیط زیست تجلیل کرد و افزود: امروزه فرهنگ حفاظت از محیط زیست در بین همه اقشار نهادینه شده و مردم خود را موظف به حفظ این سرمایه ملی می‌دانند.

در این آیین از تلاش‌های محیط‌بانان منطقه حفاظت شده مند بردخون و خانواده شهید علی کشاورز تجلیل شد.

یادآور می‌شود محیط‌بانان شهید علی کشاورز و قلی بیرامی در 27 فروردین سال 81 توسط شکارچیان غیرمجاز در اطراف روستای گزخون به شهادت رسیدند.

خبر گزاری فارس/

ارسال نظر