کد خبر : 21101

در ۳ ماه نخست امسال؛

۲۹۰ مورد تخلف صنفی در استان بوشهر به تعزیرات ارجاع شد

۲۹۰ مورد تخلف صنفی در استان بوشهر به تعزیرات ارجاع شد

معاون نظارت بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن وتجارت استان بوشهر گفت: ۲۹۰ مورد تخلف صنفی در استان بوشهر به تعزیرات ارجاع شد.

به گزارش " بوشهر 24 " ؛ رضا جمالی صبح پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مردم می‌توانند نقش مهمی در مقابله با تخلفات صنفی داشته باشند و باید مسائل و موارد مد نظر خود را گزارش کنند.

وی اضافه کرد: شهروندان به منظور تسریع در رسیدگی به حقوق مصرف کنندگان و همچنین مبارزه با انواع تخلفات صنفی موارد را از طریق شماره تلفن ۱۲۴ ستاد خبری گزارش و یا به صورت حضوری به واحد رسیدگی به شکایات مردمی اعلام کنند.

معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر بیان کرد: طی سه ماه نخست امسال هزار و ۸۹ مورد گزارش مردمی در خصوص نحوه عرضه کالا و خدمات واحدهای صنفی در کل استان به واحد ستاد خبری این سازمان اعلام شده است.

وی بیان کرد: از مجموع این گزارش‌ها، تعداد ۴۷۴ مورد به صورت تلفنی، تعداد ۹۱ مورد به صورت حضوری، تعداد ۲۸۷ مورد کتبی و تعداد ۲۳۷ مورد از سوی ناظرین افتخاری از طریق واحد ستاد خبری ادارات صنعت، معدن و تجارت سراسر استان به ثبت رسیده است.

جمالی اضافه کرد: در مدت زمان مذکور از بین کل گزارش‌های دریافت شده تعداد ۸۵۱ مورد آنها قابل پیگیری بوده که نتیجه آن قطعیت ۲۹۰ مورد تخلف صنفی شناخته شده و انجام مراحل قانونی جهت صدور رأی در تعزیرات است.

وی تاکید کرد: گزارشات دریافتی بر اساس نوع تخلف، بیانگر آن است که گران‌فروشی، عدم انجام تعهدات در قبال مصرف کنندگان، کم فروشی، تقلب و غیره بوده است.

معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر تصریح کرد: از مجموع شکایات رسیدگی شده منجر به تخلف که جنبه عمومی نداشته باشد قبل از تشکیل پرونده تخلف منجر به مصالحه و جلب رضایت شاکیان می‌شود.

 

ارسال نظر