کد خبر : 21106

صادرات کالای غیرنفتی از استان بوشهر به قطر ۴۵درصد افزایش یافت

صادرات کالای غیرنفتی از استان بوشهر به قطر ۴۵درصد افزایش یافت

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: در سه ماه نخست امسال ۳۶میلیون دلار کالاها و محصولات غیرنفتی از گمرکات استان بوشهر به قطر صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۵درصد افزایش دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، سیدحسین حسینی ظهر امروز در جمع فعالان اقتصادی و بازرگان و تجار استان بوشهر با تاکید بر نشان دادن توانمندی‌های اقتصادی و تجاری استان بوشهر در نمایشگاه‌های ملی و بین‌المللی اظهار داشت: استان بوشهر از ظرفیت بالایی در حوزه اقتصادی، صنعتی، معدنی، تجاری و تولیدی برخوردار است که باید این توانمندها به جامعه هدف بیشتر معرفی شود.

وی با قدردانی از فعالان صنعتی، معدنی و بازرگانی استان بوشهر گفت: بنگاه‌های اقتصادی و معدنی و صنعتی استان بوشهر امسال که سال رونق تولید نام‌گذاری شده نقش مهمی در تحقق این مهم دارند که از فعالیت آنان قدردانی می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر از تشکیل میزهای تخصصی تولیدی و صادراتی در استان خبر داد و بیان کرد: میزهای تخصصی پتروشیمی، کودهای شیمیایی، کشاورزی، گوجه فرنگی و خرما در استان بوشهر تشکیل شده که در این برنامه راهکارهای تولید با کیفیت و صادرات بررسی و ارائه می‌شود.

حسینی با اشاره به اینکه استان بوشهر نقش مهمی در صادرات کشور دارد گفت: از 13 میلیون تن صادرات سیمان و کلینکر کشور 3.1 میلیون تن آن تولیدی استان بوشهر است.

وی، با بیان اینکه صادرات محصولات از استان بوشهر به قطر افزایش قابل توجهی یافته است تصریح کرد: سال قبل 117 میلیون دلار محصولات غیر نفتی از استان بوشهر به قطر صادر شد که نسبت به 96 میلیون تن سال ماقبل آن رشد 62 درصدی دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر از افزایش 45 درصدی صادرات به قطر خبر داد و خاطرنشان کرد: در سه ماه نخست امسال 36 میلیون دلار کالاها و محصولات غیر نفتی از گمرکات استان بوشهر به قطر صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل 45 درصد افزایش دارد.

حسینی با اشاره به راه‌اندازی خط کشتیرانی بوشهر به قطر بیان کرد: با راه اندازی این خط کشتیرانی رونق قابل توجهی در گردشگری دریایی و صادرات محصولات استان بوشهر ایجاد می‌شود.

خبر گزاری تسنیم/

ارسال نظر