کد خبر : 21110

۴۵۰ میلیارد برای توانمندسازی خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد بوشهر اختصاص یافت

۴۵۰ میلیارد برای توانمندسازی خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد بوشهر اختصاص یافت

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر گفت: در سال جاری بیش از ۴۵۰ میلیارد تومان اعم از منابع دولتی، امدادی و تسهیلات قرض الحسنه و کم بهره بانکی جهت توانمند سازی خانواده های تحت پوشش تخصیص یافته است.

به گزارش" بوشهر 24" ؛ احمد لطفی صبح امروز در حاشیه اجلاس مدیران استانی و شهرستانی این نهاد در بوشهر اظهار داشت: در سال جاری بیش از ۴۵۰ میلیارد تومان اعم از منابع دولتی، امدادی و تسهیلات قرض الحسنه و کم بهره بانکی جهت توانمند سازی خانواده های تحت پوشش تخصیص یافته است.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر افزود: از این میزان اعتبار که برای قریب به 40 هزار خانواده تحت حمایت به اشکال بلاعوض و معوض هزینه خواهد شد، 50 درصد به شکل معوض و در راستای ایجاد زمینه‌های کار و کسب خانواده‌ها(اشتغال) و همچنین کارگشایی پرداخت می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر تصریح کرد: 50 درصد دیگر این منابع نیز در بخش‌های معیشتی، فرهنگی، بهداشت و درمان و سلامت، مسکن، کمک به امر ازدواج جوانان، بیمه های اجتماعی زنان سرپرست خانوار، کمک به ایتام، تحصیل دانش آموزان و کمک هزینه شهریه دانشجویان تخصیص می‌یابد.

لطفی بیان کرد: با برنامه ریزی‌های انجام شده، انتظار می‌رود که در سال جاری تحت هیچ شرایطی صف پشت نوبت برای دریافت خدمات جهیزیه، ودیعه مسکن و تسهیلات کار گشایی و تحت حمایتی در کمیته امداد استان بوشهر شکل نگیرد.

وی ادامه داد: دفاتر اداری 19 گانه این نهاد در سطح استان بوشهر پس از دریافت درخواست‌‌‌های مددجویان به شکل الکترونیک و از طریق سامانه مربوطه و همچنین حضور فیزیکی در این ادارات، پس از تایید نیازمندی افراد زمینه در اختیار قراردان تسهیلات جهیزیه، ودیعه مسکن و تسهیلات کار گشایی و تحت حمایتی را به افراد تحت پوشش فراهم می‌سازند.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با اشاره به تکمیل و واگذاری یک هزار واحد مسکن روستایی تا بهمن ماه امسال با اعتبار 50 میلیارد تومان از منابع خارج از بودجه این نهاد، عنوان کرد: ساخت این واحدها از سال گذشته با مشارکت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و استانداری بوشهر آغاز و بر اساس پیشرفت فیزیکی این واحدهای در دست ساخت، انتظار می‌رود که تا بهمن ماه تکمیل و در اختیار مددجویان قرار گیرد.

لطفی اظهار داشت: ایجاد اشتغال جهت پنج هزار نفر از افراد تحت حمایت از طریق کاریابی، مشاغل خانگی و خوداشتغالی که ۵۰ درصد آن از رهگذر راهبر شغلی انجام می‌‌شود از دیگر برنامه های این نهاد در سال جاری می‌باشد.

وی ادامه داد: سومین اولویت این نهاد در استان بوشهر در سال جاری، استفاده از کمک‌های خیرین برای اعزام سه هزار نفر از خانواده‌های تحت حمایت به مشهد مقدس و عتبات عالیات است که نقش مهمی در به سازی معنوی و فرهنگی این خانواده ها ایفاء می‌کند.

خبر گزاری فارس/

ارسال نظر