کد خبر : 21112

قیام دلیران تنگستان درسی برای دنیا/«رئیسعلی دلواری» به جهان اسلام معرفی شود

قیام دلیران تنگستان درسی برای دنیا/«رئیسعلی دلواری» به جهان اسلام معرفی شود

امام جمعه دلوار گفت:برگزاری باشکوه بزرگداشت سردار مومن و شجاعی همچون رئیسعلی دلواری‌ها خدمت به مکتب اسلام است و قیام دلیران تنگستان درسی برای دنیا و معرفی رئیسعلی به عنوان یک الگو به جهان اسلام لازم‌تر از گذشته است .

به گزارش " بوشهر 24" ؛ حجت‌الاسلام علی زاهددوست امروز در خطبه‌های نمازجمعه دلوار اظهار داشت: نماز جمعه را امری بسیار مهم و تأمین‌کننده‌ نیاز جامعه به ذکر و اجتماع و همدلی» و «زمینه‌ساز استقرار گفتمان‌های عالی و بصیرت‌بخش» است .

امام جمعه دلوار افزود: یکی از گرفتاری‌های امروز ما، رواج دروغ، تهمت، شایعه و مسائلی از این قبیل در فضای مجازی است که باید در خطبه‌های نماز جمعه، لزوم رعایت تقوا در فضای مجازی تبیین شود.

وی با اشاره به توقیف یک شناور خارجی حامل یک میلیون لیتر سوخت قاچاق  در خلیج فارس توسط نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، افزود:  آمریکا از یک طرف به قول خودش تلاش می‌کند فروش نفت ایران را به صفر برساند و از طرفی هم  به کمک انگلیس به‌دنبال چپاول ثروت ملی کشور ما هستند و توقیف نفتکش ایرانی در جبل‌الطارق توسط انگلیس و به نیابت از آمریکا در راستای همین سیاست خبیثانه بوده اما به فضل الهی به اهدافشان نخواهند رسید.
 
زاهددوست تاکید کرد: امروز به فضل الهی و حضور مقتدرانه نیروهای دریایی ما خصوصا نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خلیج فارس به یکی از امن‌ترین آبراه‌های بین‌المللی تبدیل شده  و انگلیس با اشتباه بزرگ خود در توقیف نفتکش ایرانی مسبب نامنی در این آبراه بین‌المللی شده است.

وی افزود : در برخی خبرها آمده بود که نفتکش قاچاق توقیف شده توسط سپاه پاسداران با پرچم انگلیس تردد کرده و لذا اهمیت توقیف این نفتکش نیز دقیقا در همین است است که انگلیس حامی این نفتکش بوده است. و مقام معظم رهبری دو روز قبل از این اتفاق فرمودند دزدی و راهزنی دریایی انگلیس بی‌پاسخ نخواهند ماند.
 
خطیب جمعه دلوار تأکید کرد: قطعا این اولین واکنش ایران به اقدام خباثت‌آمیز انگلیس در دزدی نفتکش ایرانی در جبل‌الطارق است، اما آخرین واکنش نخواهد بود.


وی به اظهار نگرانی کشورهای اروپایی‌ها از افزایش تنش در منطقه واکنش نشان داد و افزود: اولا شما خودتان می‌دانید و اعتراف هم کرده‌اید که  خروج ترامپ از برجام آغازگر  بحران  در منطقه  است و ثانیا طی بیش از یکسال گذشته تاکنون ترامپ شدیدترین فشارهای اقتصادی را علیه مردم ایران اعمال کرده است ؛ اروپایی‌ها نه تنها نگران نبوده‌اند ، بلکه با تعلل در وعده‌های خود،عملا به تشدید  فشارهای آمریکا برای شکست اراده مردم ایران کمک کردند و ثالثا  موج جدید تنش در منطقه به اقدام انگلیس در توقیف نفت‌کش ایران باز می‌گردد و چطور در این‌ جاها هیچ‌وقت اظهار نگرانی نداشته‌اید.

امام جمعه دلوار تاکید کرد : همه می‌دانند مهمترین دلیل تلاش اروپا و هدف آمریکا از میانجی تراشی، متوقف کردن روند رو جلوی ایران در مقاومت و ایستادگی در برابر زیاده خواهی دشمنان خود است که این هم هیچ وقت محقق نخواهد شد.


وی  با اشاره به در پیش بودن ۱۲ شهریور سالروز شهادت سردار شهید رئیسعلی دلواری و روز ملی مبارزه با استعمار گفت : برگزاری باشکوه بزرگداشت سردار مومن و شجاعی همچون رئیسعلی دلواری‌ها خدمت به مکتب اسلام است و قیام دلیران تنگستان درسی برای دنیا و  معرفی رئیسعلی به عنوان یک الگو به جهان اسلام لازم‌تر از گذشته است .

زاهددوست افزود: متاسفانه  این سردار شجاع آن طور که شایسته شأن و مقامش باشد شناخته و معرفی نشده و در شناساندن او به جامعه و به‌ویژه نسل جوان باید همت بیشتری صورت گیرد.

 امام جمعه دلوار تاکید کرد: در برگزاری کنگره شهید رئیسعلی دلواری  تمام دستگاه‌های دولتی و مردمی باید مشارکت و همکاری کنند، چرا که رئیسعلی متعلق به همه مردم است.

وی با بیان اینکه شخصیت رئیسعلی باید برای نسل امروز به خوبی و آنچه شایسته است  معرفی شود، عنوان کرد: رئیسعلی به‌عنوان سردار بزرگ جنوب امروز و در تاریخ تشییع و اسلام هم‌چون نگینی می‌درخشد و راهش الگویی برای همه انسان‌های ظلم‌ستیز و آزادی‌خواه است.

خطیب جمعه دلوار یادآور شد : رئیسعلی  مردی برآمده از بطن مردم مؤمن و متدین دلوار بود که توانست با مجاهدت و ایثار مخلصانه  خود در دفاع از اسلام و مظلومان نام و یاد و خود را در این مرز و بوم به یادگار بگذارد.

 امام جمعه دلوار در پایان از نویسندگان و محققان کشور و استان خواست آثار ارزشمندی  درباره نهضت جنوب و قیام رئیسعلی دلواری بنویسند و در معرفی این بزرگمرد خطه جنوب سهمی داشته باشند.

خبر گزاری فارس/

ارسال نظر