کد خبر : 21117

مخالفت تاکسی‌داران بوشهری با خودروی «برلیانس»/تاکسی‌ها از وام 30 میلیونی استفاده کنند

مخالفت تاکسی‌داران بوشهری با خودروی «برلیانس»/تاکسی‌ها از وام 30 میلیونی استفاده کنند

نشست شورای اسلامی شهر بوشهر عصر امروز با حضور هفت عضو این شورا برای پاسخ به مشکلات شهروندان بوشهری برگزار شد.

به گزارش" بوشهر 24" ؛ جلسه شورای اسلامی شهر بوشهر عصر امروز با حضور هفت عضو این شورا برای پاسخ به مشکلات شهروندان بوشهری برگزار شد.

کسبه‌های محلات جنوبی بوشهر برای دریافت مجوز دائمی اقدام کنند

در این جلسه فردین خورشیدیان در پاسخ به سؤال یکی از کسبه مبنی بر عدم صدور پروانه‌های کسب‌وکار در محلات جنوبی شهر بوشهر، اظهار داشت: با توجه به تصویب طرح تفصیلی محلات جنوبی بوشهر در اواخر سال گذشته، مقرر شد با توجه به این طرح، اراضی محلات جنوبی بوشهر که با کاربری کشاورزی بودند، برای ساخت‌وساز به مسکونی تغییر کاربری دهند.

معاون شهرسازی شهردار بوشهر افزود: همچنین بر اساس طرح تفصیلی محلات جنوبی که از طرق مختلف اطلاع‌رسانی شد، مقرر شد همه مغازه‌های خیابان اصلی این محلات تجاری محسوب شده و بر این اساس مجوز کسب دائمی دریافت کنند.

وی با بیان اینکه شرط دائمی بودن مجوز کسب‌وکار، تجاری بودن مغازه متقاضی است، تصریح کرد: کسبه‌هایی‌ هم که فاقد سند مالکیت ملک هستند، از طریق اداره ثبت اسناد نسبت به ثبت اراضی خود و دائمی شدن مجوز کسب خود اقدام کنند.

راهنمایی و رانندگی مجوز تاکسی تیبا را نداد

روح اله نصرتی  در پاسخ به عدم بضاعت تاکسی‌داران برای خرید خودروی جدید، ابراز کرد: از آغاز به کار شورای پنجم  و قبل از گرانی‌های بازار خودرو، در جهت نوسازی ناوگان مسافربری شهر بوشهر، مبلغ 30 میلیون تومان در اختیار رانندگان تاکسی قراردادیم که بتوانند نسبت تعمیر یا تعویض خودروی خود اقدام کنند.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر بوشهر تصریح کرد: در این بین، پلیس راهنمایی و رانندگی برای تاکسی‌داران بوشهری مجوز خودروهای تیبا نداده و این موضوع به شورای شهر ربطی ندارد.

تاکسی‌داران مخالف خودروی برلیان بودند

وی افزود: بعد از اینکه خودروی تیبا از سوی راهنمایی و رانندگی تائید نشد، پیشنهاد شد که خودروی برلیان با هشت میلیون زیر قیمت بازار در اختیار تاکسی‌داران شهر بوشهر قرار بگیرد اما رانندگان تاکسی‌ها بالا بودن قطعات تعمیری این خودرو را علت مخالفت خود با خودروهای برلیان اعلام کردند تا اینکه خودروها به یک‌باره گران شد.

تاکسی‌داران از وام 30 میلیونی استفاده کنند

عضو شورای شهر بوشهر خاطرنشان کرد: تاکسی‌داران از فرصت وام 30 میلیون تومانی که در اختیارشان قرارگرفته برای نوسازی یا تعمیرات خودروی خود استفاده کنند.

افزایش خودسرانه کرایه تاکسی در بوشهر

طاهره شمشیری در خصوص گلایه عدم افزایش نرخ کرایه تاکسی‌های شهر بوشهر اظهار داشت: علی‌رغم اینکه کرایه تاکسی‌ها نسبت به سال گذشته افزایش 10 درصدی داشته است اما تاکسی‌ها خودسرانه بیش از این نرخ را افزایش داده‌اند.

استفاده از فن خودرو به‌جای کولر

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر بوشهر با بیان اینکه حقوق شهروندی در برخی تاکسی‌های شهر بوشهر رعایت نمی‌شود، تصریح کرد: متأسفانه در برخی از تاکسی‌ها نه تنها پاکیزگی خودرو رعایت نمی‌شود بلکه به‌جای کولر، از فن خودرو استفاده می‌کنند.

وضعیت ناوگان حمل ونقل عمومی در بوشهر تاسف‌بار است

اکبر توسلی دیگر عضو این شورا در خصوص ساماندهی وضعیت ناوگان حمل و نقل عمومی در شهر بوشهر، تصریح کرد: واقعاً تأسف‌بار است که مرکز استان فقط 25 اتوبوس و 30 تاکسی فعال دارد.

عضو شورای شهر بوشهر عنوان کرد: از ریاست شورا می‌خواهم، مسؤولینی که در ناوگان حمل‌ونقل عمومی نقش دارند یک‌به‌یک به جلسات شورا دعوت شوند تا در ارتباط با وضعیت ناوگان حمل و نقل عمومی بویژه تاکسی‌داران چاره‌اندیشی شود.

به گزارش فارس، پویا دولابی و عبدالخالق برزگرزاده دو عضو شورا از غایبان امروز جلسه شورای شهر بوشهر بودند.

خبر گزاری فارس/

ارسال نظر