کد خبر : 21120

هلال احمر « جم» مقام سوم المپیاد کشور را کسب کرد

هلال احمر « جم» مقام سوم المپیاد کشور را کسب کرد

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان جم از کسب مقام سوم مسابقات کشوری المپیاد آماده توسط نماینده استان بوشهر در این رقابت‌ها خبر داد.

به گزارش " بوشهر 24" ؛ احمد یزدانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان جم، اظهار داشت: تیم دادرس پسران هلال احمر شهرستان جم به مقام سوم کشوری هفتمین دوره المپیاد آماده(مهارت‌های امدادی دادرسان هلال احمر) دست یافت.
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان جم افزود: این دوره از مسابقات به میزبانی اردوگاه شهید باهنر تهران و با حضور تیم‌های ۳۱ استان از تاریخ ۲۹ تیرماه لغایت دوم مردادماه برگزار شد و تیم کانون دانش آموزی هلال احمر شهرستان جم از دبیرستان علامه دهخدا که به نمایندگی از استان بوشهر در این رقابت‌ها شرکت کرده بود به مقام سوم کشور دست یافت.
وی بیان کرد: در این دوره از مسابقات یک هزار دانش آموز از سراسر کشور در ۹ آیتم امدادی به رقابت پرداختند که این آیتم‌ها شامل کنترل خونریزی، پانسمان و بانداژ، آتل بندی، ارزیابی مصدوم، اطفا حریق، پناهگیری، اسکان اضطراری، حمل مصدوم و آزمون کتبی بود.
 یزدانی با بیان اینکه دادرسان جم جام مقام سومی خود را از دکتر پیوندی رییس جمعیت هلال احمر کل کشور دریافت کردند افزود: تیم دانش آموزی هلال احمر جم در این رقابت‌ها مدال طلای اطفا حریق، مدال نقره آزمون کتبی کتاب طرح ملی دادرس و مقام سوم الوارچینی را کسب کردند.
وی ضمن تبریک این افتخار بزرگ و تاریخی برای شهرستان جم از مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر، غریبی معاون جوانان، مجموعه فرمانداری شهرستان، آموزش و پرورش ، مجتمع مسکونی پارس جم ، مدیریت دبیرستان علامه دهخدا و همه کسانی که جهت اعزام تیم به مرحله کشوری حمایت کردند تشکر و قدردانی کرد.

خبر گزاری فارس/

ارسال نظر