کد خبر : 21121

وعده‌‌ای که محقق نشد/ تنگستانی‌ها در انتظار تکمیل بزرگراه اهرم-برازجان

وعده‌‌ای که محقق نشد/ تنگستانی‌ها در انتظار تکمیل بزرگراه اهرم-برازجان

بزرگراه اهرم- برازجان که زمانی از طرح‌های مهر ماندگار و از مصوبات استانی دولت بوده و وعده‌های زیادی از زمان آغاز طرح تاکنون به مردم داده شد اما با حضور چندین استاندار و فرماندار هنوز محقق نشده است.

به گزارش " بوشهر 24" ؛  اگر نگاهی به تاریخچه آغاز ساخت پروژه بزرگراه اهرم- برازجان بیاندازیم ما را به سال‌های دور می‌برد که زمانی جزء طرح‌های مهر ماندگار و از مصوبات استانی دولت بوده و وعده‌های زیادی از زمان آغاز طرح تاکنون به مردم داده شد اما با حضور چندین استاندار و فرماندار هنوز محقق نشده است.

مردم چشم انتظار تدبیر مسؤولان

در حالی بزرگراه در حال احداث اهرم-برازجان حرکت لاک‌پشتی خود را طی می‌کند که مردم اهالی محمود احمدی، شهر آباد و روستاهای همجوار سال‌های سال در پس وضعیت مخوف این جاده به گذران زندگی می‌پردازند و چشم امید به زمان دوخته‌اند تا جاده‌ای که به مرگ مشهور شده است بالاخره طعم بزرگراه شدن را به خود بچشد.

جاده اهرم - برازجان قربانی می‌گیرد

اگر بخواهیم اندکی تأمل به خرج دهیم و یک حساب سرانگشتی از تلفات جاده اهرم- برازجان داشته باشیم پی خواهیم برد که این مسیر پرخطر جان عده  زیادی از اهالی محمود احمدی، شهر آباد و روستاهای همجوار را در سوانح رانندگی گرفته است و در صورت بهره‌برداری از بزرگراه اهرم به برازجان شاید نقطه پایانی برای تلفات جاده‌ای این مسیر باشد.

سرعت کند اجرای پروژه

با شروع به کار دولت یازدهم آهنگ احداث بزرگراه اهرم - برازجان که خواسته چندین و چند ساله مردم بود نواخته شد و دولت این کار بزرگ و ارزشمند برای اهالی تنگستان را آغاز کرد.

متأسفانه امروز شاهد کندی قابل تأمل و محسوسی در روند تکمیل و احداث این پروژه عمرانی هستیم به طوری که اگر بخواهیم نگاه گذرایی داشته باشیم پی می‌بریم که دولت نتوانسته آن‌چنان که باید با گذشت بیش از پنج سال در پیشرفت این پروژه خود را نشان دهد.

فارغ از دلایل کندی کار این پروژه عوامل اجرایی و دست اندرکاران مسؤول باید همت و تلاش خود را دو چندان کنند تا این روند کند پیشرفت، وضعیت بهتری به خود بگیرد و احداث این پروژه عمرانی بزرگ و مهم هر چه سریع‌تر به پایان برسد.

مسؤولین به فکر جذب اعتبارات باشند

تأخیر در ساخت بزرگراه اهرم - برازجان با اولویت ساخت یک دستگاه پل بر روی رودخانه باهوش توجیه‌پذیر نیست و مسؤولان استان خصوصا نماینده دشتی و تنگستان در مجلس تلاش کنند با جذب اعتبارات متمرکز ملی، زمینه تسریع و تکمیل و بهره‌برداری از این پروژه ملی و زیربنایی فراهم کنند.

خبر گزاری فارس/

ارسال نظر