کد خبر : 21124

تولید ۲۵۰۰ تن میگوی پرورشی در دشتی/ ۸۰ درصد محصولات صادر می‌شود

تولید ۲۵۰۰ تن میگوی پرورشی در دشتی/ ۸۰ درصد محصولات صادر می‌شود

سالانه بیش از دو هزار و ۵۰۰ تن میگوی پرورشی در شهرستان دشتی تولید می‌شود که بیش از ۸۰ درصد از این تولیدات به خارج از کشور صادر می‌شود.

 به گزارش " بوشهر 24 " ؛ شهرستان دشتی دارای ظرفیت‌های بسیار خوبی در عرصه تولید و پرورش میگو است و با توجه به صنایع پرورش میگو فرصت‌های خوبی برای اشتغال و تولید فراهم شده است.

در سال‌های اخیر اقدامات خوبی برای توسعه و تقویت تولید در عرصه پرورش میگو صورت گرفته است و هم‌اکنون سالانه حدود دو هزار و ۵۰۰ تن میگوی پرورشی در سطح شهرستان دشتی تولید می‌شود.

با تلاش‌های صورت گرفته میگوی پرورشی دشتی دارای مشتری‌پسندی بالایی است و در بازارهای داخلی و خارجی متقاضیان بسیار زیادی دارد و هم‌اکنون حدود ۸۰ درصد از میگوی پرورشی است شهرستان صادر می‌شود.

صادرات ۸۰ درصد میگوی دشتی

معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرمانداری دشتی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر گفت: بیش از ۸۰ درصد میگوی پرورشی شهرستان دشتی به خارج از کشور صادر می‌شود.

حیدر منصوری اظهار داشت: این شهرستان دارای ۷۰۰ هکتار اراضی پرورش میگو است که پیش بینی می‌شود امسال دو هزار و ۵۰۰ تن میگوی پرورشی از مزارع مند برداشت شود.

وی افزود: سایت پرورش میگو مند دشتی دارای ۴۲ مزرعه است که زمینه اشتغال بیش از ۴۰۰ نفر را فراهم کرده است.

منصوری ادامه داد: اقدامات خوبی توسط دولت در سایت پرورش میگو صورت گرفته و بعد از سالیان سال برق رسانی به این سایت با اعتبار بالغ بر ۸۰ میلیارد ریال انجام گرفت که در هفته دولت به بهره برداری می‌رسد.

رعایت مسائل بهداشتی و شرایط امنیت زیستی

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان دشتی نیز  گفت: امسال چهار شرکت تکثیر میگو که تحت نظارت این اداره است ۲۱۰ میلیون لارو میگو تولید کرده‌اند که به مزارع سطح استان و برخی نیز خارج از استان جهت پرورش میگو ارسال شده است.

احمد ایزدی افزود: این لاروهای میگو طی بیش از ۱۷۰ گواهی تحت نظارت دامپزشکی به مزارع ارسال شد.

وی همچنین بر ضرورت رعایت مسائل بهداشتی و شرایط امنیت زیستی توسط پرورش دهندگان جهت تولید مناسب در سال پرورشی تاکید کرد.

ایزدی خاطرنشان کرد: در سایت مند نیز تاکنون حدود ۶۴ میلیون قطعه لارو ذخیره سازی شده که این تعداد توسط ۸۰ گواهی قرنطینه بهداشتی به سایت منتقل شده است.

خبر گزاری مهر/

ارسال نظر