کد خبر : 21132

10 هزار خانوار مددجوی استان در مناطق محروم و مرزی سکونت دارند

10 هزار خانوار مددجوی استان در مناطق محروم و مرزی سکونت دارند

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر با اشاره به اینکه 10 هزار خانوار تحت حمایت این نهاد در مناطق محروم و مرزی سکونت دارند گفت: توجه جدی به مشکلات این دسته از مددجویان در سال 98 یکی از اولویت های اصلی کاری کمیته امداد است.

به گزارش " بوشهر24" احمد لطفی صبح امروز در جلسه چند جانبه که با مشارکت سپاه و بسیج استان، حوزه علمیه، ستاد فرمان اجرایی حضرت امام(ره) بانک مهر اقتصاد و کمیته امداد در خصوص هماهنگی برای رسیدگی به مسائل و مشکلات نیازمندان مناطق محروم و مرزی استان برگزار شد اظهار داشت: توجه جدی به مشکلات مددجویان ساکن در مناطق محروم و مرزی یکی از برنامه‌های هدفمند کمیته امداد استان است که در سال جاری با همکاری و تعامل دیگر دستگاه ها به شکل ویژه تری دنبال می‌شود.

مدیر کل کمیته اکداد استان بوشهر با اشاره به اینکه 10 هزار خانوار مددجوی استان در مناطق محروم و مرزی سکونت دارند گفت: این تعداد مددجو 37 درصد از کل جمعیت مددجویی استان را تشکیل می‌دهند که در طول سال از خدمات خوبی بهره مند می‌شوند.

وی مددجویان مناطق محروم و مرزی استان را به چهار دسته ضریب 6 ، 7، 8، و 9 تقسیم کرد و خاطرنشان کرد: ضریب 9 که بدترین وضعیت فقر برای مددجویان است در استان ما وجود ندارد.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر با بیان اینکه 450 میلیارد تومان بودجه کل سال جاری کمیته امداد استان است گفت: بیش از 200 میلیارد تومان آن در مناطق محروم و مرزی هزینه خواهد شد.

وی اشتغال را یکی از مهم‌ترین برنامه‌های این نهاد در سال جدید برای مددجویان مناطق محروم  و مرزی عنوان کرد و گفت: به زودی مددجویانی که شرایط اشتغال را داشته باشند استعداد سنجی و آموزش داده می‌شوند و سپس از طریق اعطای تسهیلات اشتغال به مددجویان نیازمند، زمینه توانمندسازی و خودکفایی آنان فراهم می‌شود.

لطفی با تاکید بر اینکه مسکن به عنوان یک سرپناه نیاز اساسی هر انسانی است، تصریح کرد: در سال جدید همه خانوارهای بدون مسکن در مناطق محروم و مرزی در اولویت تحویل مسکن هستند.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر بیمه منازل و اثاثیه مددجویان مناطق محروم را از دیگر برنامه‌های این نهاد عنوان کرد و گفت: اجرای این طرح باعث پیشگیری از ضرر و زیان به خانوارهای مددجویان در برابر حوادث و بلایای طبیعی می‌شود.

وی اجرایی برنامه‌های فرهنگی، دینی و همچنین آموزش‌های بهداشتی و سلامت را از دیگر برنامه‌های مورد نیاز مددجویان مناطق محروم برشمرد و گفت: با تعامل و همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط و برگزاری دوره‌های تخصصی می‌توان گام‌های موثری در جهت آموزش مددجویان و پیشگیری از وقوع حوادث ناگوار برای آنان برداشت.

خبر گزاری فارس/

ارسال نظر