کد خبر : 21160

آنچه باید درباره نامزدهای انتخابات مجلس یازدهم در استان بوشهر بدانید

آنچه باید درباره نامزدهای انتخابات مجلس یازدهم در استان بوشهر بدانید

با داغ شدن تنور انتخابات و کوتاه بودن فرصت شناخت، در این گزارش چکیده ای از سوابق نامزدهای انتخابات در استان بوشهر ارایه شده است.

به گزارش خبرگزاری بوشهر24، فرآیند اخذ رای در روز دوم اسفند ماه صورت می گیرد و کاندیداها طبق چهارچوب ستاد انتخابات کشور تبلیغات خود را تا یکم اسفند ماه ادامه می دهند.

از این رو با داغ شدن تنور انتخابات یکی از دغدغه های مردم شناخت پیدا کردن نسبت به کاندیداها می باشد.

با توجه به کوتاه بودن زمان برای شناخت کاندیداها در این گزارش اطلاعاتی از  نامزدهای استان بوشهر که شانس بیشتری برای تصاحب کرسی مجلس را دارند ارایه شده است.

حوزه انتخابیه بوشهر، گناوه، دیلم:

1-عبدالکریم جمیری: جمیری متولد 1339(59 سال سن) می باشد، وی  نمایندهٔ دورهٔ نهم مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی بوده که به عنوان کاندید طیف انقلابی پا به این عرصه گذاشته، وی از معدود افرادی است که لیست اموال خود را اعلام کرد.

2-اصغر جعفری: رزمنده 8سال دفاع مقدس و از خانواده شهید، متولد شهر بوشهر در سال 1344،به عنوان کاندید طیف انقلابی با شعار "توسعه اقتصادی،رفاه عمومی،رونق کسب و کار و ایجاد اشتغال مولد و پایدار برای آحاد افراد جامعه به ویژه جوانان(مرد و زن)" پا به عرصه انتخابات گذاشته است.وی دارای سمت هایی در حوزه آموزش و تحقیقات و حوزه شیلات می باشد.

3-غلامرضا هوایی: هوایی متولد ۲۸ مردادماه ۱۳۴۹ (49سال سن) می باشد،به  عنوان کاندید طیف اصلاحطلب وارد عرصه انتخابات شده و شعار انتخاباتی اش "عملگرایی و پرهیز از شعارهای غیر واقعی، تلاش بی وقفه برای کار و توسعه شتابان اقتصادی و زیر ساخت ها و جبران عقب ماندگی های استان در سایه صداقت و سلامت عملی" می باشد. وی استاد دانشگاه امیرکبیر است.

4-ضرغام حیدریه:حیدریه به عنوان کاندید جوانی که کاندیدای دوره قبل مجلس بوده و گرایش سیاسی وی به اصولگرایان نزدیک می باشد..وارد رقابت انتخاباتی شده است. 

5-ناصر کرمی:کرمی متولد 1345 (53 سال سن) می باشد، که به عنوان طیف اصلاح طلب وارد عرصه انتخابات شده، وی مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر می باشد.

6-افراز بهزاد زاده: بهزاد زاده متولد سال 1353 (45 سال سن) می باشد، وی عضو دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام بوده کهگرایش وی متمایل به اصولگرایان است.

7-حسین حیدری: حیدری فرماندار اسبق شهرستان تنگستان می باشد که به عنوان طیف انقلابی وارد عرصه انتخابات شده. وی به مدت 10سال معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران بوشهر را عهده دار بوده است.

8-علی افراشته:افراشته 48 سال دارد که استاندار دولت اول احمدی نژاد در استان بوشهر و معاون اجرایی مجلس بوده.

حوزه انتخابیه دشتستان:

1-ایرج مزارعی: مزارعی متولد 25 شهریور سال 54 (44سال سن) می باشد، وی از طیف سیاسی انقلابی ولایی می باشد، برای اولین بار کاندید مجلس است و شعار های انتخاباتی اش "انقلابی ام" و "برای التیام و شستن زخم های دشتستان بزرگ آمده ام" می باشد.از سوابق وی می توان تدریس در چند دانشگاه و داشتن چندین مقاله علمی , معاون خبر صدا و سیمای استان خوزستان را نام برد. 

2-ابراهیم رضایی: رضایی با 37 سال سن از جوان ترین کاندیداهای مجلس می باشد که برای اولین بار پا به این رقابت گذاشته، وی از طیف انقلابی می باشد، شعار انتخاباتی او "شفافیت" و "تغییر به نفع مردم" می باشد و جزو معدود کاندیداهایی که لیست اموال خود را اعلام کرده است.وی از نخبگان علمی شهرستان دشتستان است که در کارنامه خود کار رسانه ای را در بالاترین سطح کشوری را دارد.

3-غلامرضا مختاری:مختاری متولد 2 خرداد 1337 (61 سال سن) می باشد که از طیف اصولگرایان  پا به انتخابات گذاشته است که سابقه بیش از دوبار شرکت در انتخابات را دارد، شعار انتخاباتی وی "عدالت اجتماعی،رونق اقتصادی،آرامش سیاسی" است.برخی از سوابق اجرای وی مدیرکل نمونه کشوری و کشاورز نمونه کشوری و رییس بانک قرض الحسنه استان فارس را می توان نام برد.

4-محمدرضا دهقانفرد:دهقانفرد متولد 10 فروردین سال 48 (50 سال سن) از طیف سیاسی تفکر جهادی و انقلابی و با شعار انتخاباتی " انقلابی ام از جنس مردم" و "ماندگاری در خدمت"  برای بار دوم وارد رقابت انتخاباتی مجلس شده است.وی متخصص ارتوپدی می باشد.

5-علی احمد زاده:احمدزاده متولد خرداد ماه 1355 (43سال سن) از طیف اصلاح طلب برای دومین بار نامزد انتخابات مجلس می باشد شعار انتخاباتی وی "فاداری به مردم ،پاکدستی ،ارزشمداری ،برنامه محوری رمز توسعه و معیشت پایدار" می باشد. وی مدیر پژوهش و فناوری منطقه ویژه پارس جنوبی بوده است.

6-علی آذربان: آذربان متولد یکم مرداد 1343 (55سال سن) می باشد گرایش سیاسی وی به اصولگرایان نزدیک می باشد. در کارنامه وی مدیریت مالی سپاه دشتستان مشاهده می شود.

8- عباس اسدی: اسدی متولد ۳۰ شهریور ۱۳۵۹ (39 سال سن) می باشد و گرایش سیاسی وی به اصولگرایان نزدیک می باشد. 

سید حسین جعفری: جعفری اهل دهقاید و ساکن برازجان می باشد، که به عنوان کاندید طیف اصلاح طلب وارد انتخابات شده است. وی استاد دانشگاه است و لیست اموال خود را اعلام کرد. 

حوزه انتخابیه دشتی و تنگستان

1-علی زینبی:زینبی آزاده جنگ تحمیلی که به مدت 4سال اسارت گرفته شد، وی مورد حمایت طیف انقلابی می باشد.در کارنامه وی سابقه معاونت استانداری مشاهده می شود.

2-غلامحسین کرمی:کرمی مدیرکل بازرسی استان بوشهر و معاون سابق استاندار بوشهر بوده است که با شعار " توسعه عدالت اجتماعی با برخورداری  منطقه از امکانات و ظرفیت های موجود و مبارزه جدی با فساد" پا به رقابت گذاشته است. وی مورد حمایت طیف انقلابی می باشد.

حوزه انتخابیه دیر، کنگان، جم و عسلویه:

1-سکینه الماسی: الماسی متولد سال 57 (41سال سن) می باشد، وی نماینده مجلس در دوره قبل می باشد که گرایش به جناح سیاسی اعتدال و توسعه دارد.

2-شیخ موسی احمدی:نماینده دورهٔ نهم مجلس شورای اسلامی و دبیر دوم کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی همچنین عضو کمیسیون اصل نودم مجلس شورای اسلامی از حوزهٔ دیر، کنگان، جم و عسلویه در استان بوشهر است.وی مورد حمایت طیف انقلابی می باشد.

ارسال نظر