کد خبر : 21185

بودجه 20 میلیارد تومانی برای مبارزه با ملخ صحرایی!/ سهم بوشهر 1میلیارد تومان شد

بودجه 20 میلیارد تومانی برای مبارزه با ملخ صحرایی!/ سهم بوشهر 1میلیارد تومان شد

استاندار بوشهر و سرپرست وزارت جهاد و کشاورزی در بازدید از مزارع شهرستان دشتی از اختصاص یافتن بودجه برای مبارزه با ملخ صحرایی خبر دادند.

به گزارش بوشهر24، حمله ملخ های صحرایی به  جنوب کشور و مناطقی از استان بوشهر،  باعث نگرانی کشاورزان استان شد.

استاندار بوشهر در بازدید از مزارع کشاورزی شهرستان دشتی از اختصاص یافتن 10 میلیارد ریال برای مبارزه با ملخ ها خبر داد. 

سرپرست وزارت جهاد و کشاورزی در این بازدید ملخ ها را  یکی از آفات جدی تهدید امنیت غذایی و ایجاد فقر بیان کرد و گفت:نخستین مصوبه‌ای دولت برای مبارزه با ملخ صحرایی تخصیص 20 میلیارد تومان است ولی اگر نیاز باشد اعتبارات دیگری تخصیص می‌یابد.

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی از آمادگی کامل برای مبارزه و مدیریت آفت ملخ صحرایی خبر داد و بیان کرد: وزارت جهاد کشاورزی برای مبارزه با این آفت خطرناک و سمچ برنامه‌های ویژه‌ای تدارک دیده است و  در این راستا در طول فصل پاییز و زمستان همکاران آموزش‌‌های لازم را فرا گرفته‌اند.

 

عباس کشاورز با بیان اینکه سال گذشته پس از چندین دهه، آفت ملخ صحرایی وارد کشور شد افزود: سال گذشته با حدود 750 هزار هکتار سم‌‌پاشی، این آفت مدیریت شد و هیچ خسارتی وارد نشد.

وی با اشاره به اینکه  هجوم آفت ملخ صحرایی در خوزستان آغاز و حدود 8 روز است وارد بوشهر شده گفت: بر اساس گزارشات ارائه شده در استان هرمزگان تراکم ریزش ملخ‌ها بیشتر از دیگر نقاط است و در استان سیستان و بلوچستان از طریق پاکستان به احتمال زیاد وارد می‌شود.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر