کد خبر : 21212

تاکنون بیمار مبتلا به ویروس کرونا در استان بوشهر گزارش نشده است

تاکنون بیمار مبتلا به ویروس کرونا در استان بوشهر گزارش نشده است

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه از افراد مشکوک به ویروس کرونا در استان بوشهر نمونه‌برداری شده است گفت: تا این لحظه خوشبختانه بیمار مبتلا به ویروس کرونا در استان بوشهر تایید نشده است.

به گزارش بوشهر24، عبدالمحمد خواجه‌ئیان با قدردانی از همکاری مردم در مقابله با ویروس کرونا اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین راهها در پیشگیری از انتشار ویروس کرونا ضدعفونی تجهیزات و رعایت اصول بهداشتی فردی است که این مهم در استان به عنوان یک فرهنگ مورد توجه ویژه قرار گرفته است.

وی، با تاکید بر ادامه رعایت اصول و موارد بهداشتی در راستای مقابله با کرونا افزود:تنها راه مقابله با ویروس کرونا افزایش بهداشت همگانی و فردی است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به موارد مشکوک به ویروس کرونا گفت: از افراد موارد مشکوک به بیماری کرونا نمونه‌برداری شده ولی تا این لحظه خوشبختانه بیمار مبتلا به ویروس کرونا در استان بوشهر گزارش نشده و وجود نداشته است.

خواجه‌ئیان از ضدعفونی مکان‌ها و خودروهای عمومی در سطح شهرها و روستاها خبر داد و بیان کرد: با همکاری دستگاههای مختلف عملیات ضدعفونی معابر و خودروهای عمومی از جمله ناوگان حمل و نقل، پارک‌های کودکان و نقاط پرجمعیت به صورت مستمر انجام می‌شود که خدمات شهرداری‌ها در این راستا ستودنی است.

وی، با بیان اینکه در استان‌های همجوار بوشهر موارد وجود  بیمار مبتلا به کرونا اعلام شده افزود: هر لحظه احتمال شیوع بیماری در استان وجود دارد که لازم است به رعایت اصول بهداشتی و ضدعفونی امکانات و تجهیزات یاد شده توجه ویژه شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر شستشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت نکات بهداشتی، جلوگیری از دست دادن‌ و روبوسی را از توصیه‌های مهم در این راستا دانست و تاکید کرد: افراد جامعه نباید به اخبار بی‌اساس  و کذب در فضای مجازی درباره ویروس کرونا توجه کنند و  باید خبرها از طریق رسانه ملی صدا و سیما و خبرگزاری‌های معتبر پیگیری کنند.

خواجه‌ئیان با بیان اینکه در استان بوشهر خدمات لازم برای پاسخگویی به نیاز شهروندان ارائه می‌شود گفت: مراکز درمانی و بهداشتی آماده پاسخگویی به مراجعه کنندگان هستند و پذیرش بیماران در بیمارستان‌ها مورد تاکید و توجه قرار دارد.

 

 

تسنیم/

ارسال نظر