کد خبر : 21222

استان بوشهر همچنان سفید است/ مورد مثبت کرونا نداریم

استان بوشهر همچنان سفید است/ مورد مثبت کرونا نداریم

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت: تاکنون جواب هیچ‌یک از نمونه‌های کرونا مثبت نبوده یعنی موردی از ابتلا به ویروس در استان بوشهر نداشتیم.

به گزارش بوشهر24، سعید کشمیری رییس دانشگاه  علوم پزشکی بوشهر در جریان بازدید استاندار از روند فعالیت بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر اظهار داشت: این بیمارستان از زمانی که به عنوان بیمارستان خاص بیماران تنفسی در نظر گرفته‌شده تاکنون ۶۰ مراجعه داشته که از این تعداد ۲۸ نفر بستری و دو مورد هم مرخص شده‌اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: تاکنون جواب آزمایش هیچ‌کدام از نمونه‌ها مثبت نبوده و یعنی تاکنون موردی از کرونا در استان بوشهر ثبت‌نشده اما دلیل نمی‌شود که ابتلا به این ویروس در استان ما نباشد.
وی با بیان اینکه نکته کلیدی در زمینه ویروس کرونا شکستن زنجیره انتقال این ویروس است که راهش نیز آموزش است ادامه داد: بی‌توجهی ما باعث می‌شود ویروس وارد بدن شود، بنابراین باید دست‌ها را مرتب شست، فاصله را رعایت کرد، بیماران به‌موقع مراجعه کنند و کسانی که با بیماران در ارتباطند ماسک بزنند، مردم در خانه بمانند، سفر نروند و خرید را محدود کنند تا از انتقال ویروس پیشگیری شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تأکید بر اینکه مردم باید بیماری را جدی بگیرند، بیان کرد: ما می‌توانیم با رعایت نکات بهداشتی و توصیه‌ها، زنجیره انتقال ویروس را در استان بشکنیم.
دکتر کشمیری گفت: باید هرکسی وارد خانه می‌شود اول دست‌هایش را بشوید، مغازه‌داران از مشتریان بخواهند دست‌های خود را ضدعفونی کنند و کارمندان از ارباب‌رجوعان درخواست کنند اول دست‌ها را ضدعفونی کنند بعد برای انجام کار وارد اتاق کار شوند.
وی در خصوص نحوه نمونه‌برداری از بیماران مشکوک به کرونا نیز گفت: نمونه‌ای از گلوی افراد گرفته می‌شود و با روش خاصی در دمایی پایین به آزمایشگاه مرکزی کشور فرستاده می‌شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ادامه داد: تست سریع برای بررسی این نمونه‌ها فقط در این آزمایشگاه صورت می‌گیرد و در هیچ جای کشور نیست.
دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر با بیان اینکه فقط از بیمارانی که تب و تنگی نفس دارند، نمونه‌گیری می‌شود خاطرنشان کرد: مردم با رعایت بهداشت فردی و در خانه ماندن، به شکستن زنجیره انتقال ویروس کرونا کمک کنند.
 
 

 

ارسال نظر